AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Тваринництво » Хвороби кролів від неякісних кормів


Хвороби кролів від неякісних кормів

Оптимальні умови утримання - запорука стійкості кролів проти різних захворювань. Тому на фермі в першу чергу створюють відповідні санітарні умови, до яких належать щоденне очищення кліток від екскрементів, годівниць - від залишків корму, годівля - лише доброякісними кормами. Важливим заходом у запобіганні виникненню шлунково-кишкових захворювань є періодична дезінфекція кліток й обладнання.

Одне з головних правил у кролівництві - правильна годівля. Роздавати корми слід відповідно до встановленого розпорядку дня, що позитивно впливає на використання поживних речовин корму, сприяє їх засвоєнню.

Кожну партію кормів потрібно перевірити на наявність сторонніх домішок і всі недоброякісні корми виключити з раціону. Для сіна і зеленої маси біля кожного приміщення або кліток відводять спеціальне місце.

При порушенні норм годівлі у тварин може виникнути тимпанія і метеоризм. Внаслідок цього кормові маси затримуються в шлунку і кишках та зброджуються. Утворювані гази переповнюють шлунок і кишечник, тиснуть на внутрішні органи, утруднюють дихання й кровообіг, порушують обмін речовин, що нерідко призводить до загибелі тварин. Причиною здуття може бути також кишкова форма кокцидіозу. З лікувальною метою хворим тваринам дають 5%-ний розчин молочної кислоти (3-5 мл) або 10%-ний розчин іхтіолу (5-8 мл).

Якщо згодовувати кролям запліснявілі чи перемерзлі корми, то тварини можуть отримати катар шлунка і кишечника. Загальні ознаки хвороби: різке зниження, а потім і повна втрата апетиту, інколи — пронос, пригнічений стан. Тварини швидко втрачають масу. Ефективні методи лікування катарів досить трудомісткі і, як правило, не впроваджуються на кролефермах.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування