AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Тваринництво » Підготовка до окролу


Підготовка до окролу


Для отримання міцних, життєздатних кроленят сукрільну самку треба правильно годувати й утримувати. Тримають її в окремій клітці, де весь час має бути чисто та сухо, а в холодну пору року - ще й тепло.

У період сукрільності, особливо в другу її половину, коли зародки ростуть швидко, самок годують хорошим сіном, зерном злакових і бобових культур, обов'язково дають соковиті корми, миту картоплю, капусту, а влітку - зелену траву. Корми для сукрільних самок повинні бути тільки доброякісними. Згодовувати промерзлі, запліснявілі, скислі корми в жодному разі не можна - це може призвести до поганих наслідків. Небажаний також різкий перехід від одних кормів до інших. Сукрільним самкам необхідно забезпечити спокій, охороняти їх від переляку. Різке відкривання дверцят клітки, поява кішок, гавкіт собак можуть налякати самку, вона починає кидатися по клітці, що часто призводить до ударів і викиднів. 

Сукрільних самок краще не брати в руки. Але якщо з'явиться така необхідність, роблять це обережно, однією рукою піднімають за холку, другою підтримують знизу. За 3-4 дні до окролу, тобто на 26-27-й день після плідної злучки, від самки відкидають кроленят попереднього окролу (при ущільнених окролах), клітку чистять, миють, дезінфікують, ставлять у неї маточник, встелений сухою соломою. У цей період самка будує гніздо в маточнику або відгородженому кутку клітки. Для пристрою гнізда самка мне зубами солому, складає її в купу, вищипує у себе на грудях і животі пух і вистилає їм гніздо. Якщо самка нащипала занадто багато пуху, особливо в літній час, частину його доцільно прибрати з гнізда, оскільки з надто теплого гнізда кроленята будуть розповзатися. За 2-3 дні до окролу треба перевірити зроблене самкою гніздо. Якщо вона його не влаштувала, що іноді буває з молодими самками, слід допомогти їй: обережно нащипати пух і вистелити їм гніздо. Переносити самок з однієї клітини в іншу в останні дні перед окролом не рекомендується. Необхідно постійно забезпечувати самку чистою питною водою. Окріл найчастіше проходить вночі і рідко вранці і вдень. Триває він зазвичай 15-20 хвилин і протікає, як правило, легко. В окремих випадках окріл затягується до 50-60 хвилин. Після окролу самка облизує новонароджених і тут же починає годувати їх. Після годування вона закриває кроленят пухом, з'їдає послід і п'є воду. 

Під час окролу самка відчуває спрагу, що є однією з причин поїдання нею кроленят. Тому в клітці весь час повинна бути чиста вода або чистий сніг (самки його охоче поїдають). У зимовий час сніг в якості пиття використовувати навіть зручніше, оскільки воду самка швидко забруднює, і її часто доводиться міняти. Крім того, вода швидко замерзає. 

Іноді причиною поїдання кроленят служить і неправильна, неповноцінна годівля маток у період сукрільності, нестача в кормах мінеральних речовин і вітамінів. Від самок, помічених у поїданні кроленят, молодняк на плем'я не залишають, самих самок відгодовують і забивають.

Кроленята народжуються сліпими і голими. Найчастіше в посліді буває від шести до дев'яти кроленят. Деякі самки приносять всього по 1-3 кроленят, а окремі - до 12-14 штук, але це буває не так часто. За ходом окролу необхідно стежити, тому що деякі самки - погані матері: вони розкидають кроленят по клітці, не годують їх, від чого дитинчата часто гинуть. Якщо кроленята розкидані по клітці, матку тимчасово прибирають з неї, а молодняк швидко укладають у гніздо, вкривають пухом. Якщо деякі з кроленят застигли, їх можна спробувати відігріти. Для цього їх укладають в коробку на м'яке сіно, покрите кролячим пухом, і переносять у тепле приміщення.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування