AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Тваринництво » Тваринницька продукція має бути якісною


Тваринницька продукція має бути якісною

   У вересні минулого року державне підприємство «Сумський державний селекційний центр» — одне з провідних підприємств у системі племінної справи у тваринництві України — відмітило своє 40-річчя.

 Сумська облдержстанція штучного запліднення с/г тварин почала функціонувати з вересня 1969 року. Потім була реорганізована в Сумське облдержоб’єднання по племінній справі у тваринництві — «Облплемоб’єднання». За наказом Мінагрополітики України в 2003 р. було створено ДП «Сумський державний селекційний центр».

          Сумський держселекцентр веде свою діяльність у 18 адміністративних районах Сумської області та обслуговує 121,4 тис. голів маточного поголів’я ВРХ (94,5% поголів’я області). Координує роботу 181 пункту штучного осіменіння у громадському та 295 у приватному секторі. На підприємстві ведеться цілеспрямована робота з розширення мережі пунктів штучного осіменіння маточного поголів’я в господарствах населення.

         Розвиток племінної бази є невід’ємним елементом забезпечення росту продуктивності худоби, функціонування рентабельного та конкурентоспроможного молочного скотарства, тому Сумський державний селекційний центр постійно працює над збільшенням у області кількості суб’єктів племінної справи у тваринництві. Центр виконує роль координатора племінної роботи всіх галузей тваринництва певного регіону (Сумська, Чернігівська та Полтавська області), що передбачає складання і впровадження селекційних програм у зазначених областях. З 2005 року в центрі працює сучасна лабораторія (фірма «Мінітюб») по одержанню, оцінці, маркуванню та кріоконсервації сперми бугаїв-плідників. Лабораторя відповідає вимогам євростандарту. Сьогодні в Україні працює лише 3 аналогічних лабораторії.

 

Взагалі діяльність ДП «Сумський державний селекційний центр» спрямована на зміцнення племінної бази тварин, ріст генетичного потенціалу товарної частини популяції у господарствах усіх форм власності, розширення мережі штучного осіменіння тварин, підвищення ефективності штучного осіменіння, цілеспрямовану боротьбу з безпліддям тварин, створення інфраструктури ринку племінної та товарної продукції тваринництва.

Необхідним для підприємства є функціонування банку високоякісного генетичного матеріалу, для цього «Сумський ДСЦ» має у наявності достатню кількість племінних бугаїв.

Якщо у вашому колектвиному чи приватному господарстві використати спермопродукцію СДСЦ високої генетичної цінності, то згодом ви матимете і високий генетичний рівень худоби господарства та збільшите показники молочної продуктивності тварин (до 6-8 тис. кг молока від однієї корови за рік). А це є невід’ємним елементом рівня рентабельності галузі молочного скотарства в цілому.

Враховуючи високі показники роботи ДП «Сумський держселекцентр», Мінагрополітики України виділило йому кошти держбюджету для придбання сучасної молочної лабораторії по оцінці фізико-біохімічних показників якості молока. Це дозволило створити незалежну комісію по оцінці якості молока та експерт-бонітерську службу.

Нині в ДП «Сумський ДСЦ» утримується 10 бугаїв-плідників молочних, молочно-м’ясних та м’ясних порід. Всі вони занесені в каталог і допущені Міністерством аграрної політики для відтворення маточного поголів’я. Серед цих тварин є 2 бугая, оцінених за якістю нащадків, а решта поставлені на оцінку у випробувальних господарствах Сумської області.

На Сумщині, як і скрізь по Україні, голштинська порода використовується для покращення продуктивних якостей вітчизняних порід, в даному випадку – у 5 районах області на маточному поголів’ї української червоно-рябої молочної

 

породи.

Постійно поповнюються стада бугаїв-плідників кращими тваринами молочних і м’ясних порід найсучасніших селекційних генерацій країн Західної Європи завдяки плідній десятирічній співпраці підприємства з австрійськими племпідприємствами з розведення симентальської і бурої худоби: станціями штучного осіменіння Верхньої Австрії (доктор Йозеф Мізенбергер), Гляйсдорф (доктор Карл Бауер), фірмою «Аустрофі Експорт-Імпорт ГмбХ» (генеральний директор Йоган Хаберль).

Лабораторія із заморожування сперми укомплектована найсучаснішим обладнанням. Розфасовка замороженої сперми за бажанням замовника проводиться у три види упаковки: відкриту, облицьовану та пайєти (соломинки). Особливість використання пайєт полягає в тому, що осіменіння необхідно проводити лише ректо-цервікальним способом. Цей спосіб має ряд переваг у порівнянні з іншими, а саме: підвищується на 15% запліднюваність тварин і в 1,5 рази економиться спермопродукція.

В 2008 році, також за кошти державного бюджету, була придбана євролабораторія по одержанню, оцінці та фасуванню сперми кнурів-плідників. Лабораторія дозволяє максимально виключити «людський фактор», що дає можливість отримувати продукцію високої якості за санітарними та морфологічними показниками. Всі виробничі процеси контролює комп’ютерна програма. Ця технологія дозволяє швидко та якісно проводити аналіз сперми, визначення активності сперміїв, концентрації, ступінь розбавлення. Застосовуються кращі розчинники, які дозволяють зберігати життєздатність сперміїв до 7-10 діб. Цим самим збільшиться запліднюваність свиноматок.

Сьогодні у підприємстві утримують кнурів великої білої, ландрас, великої чорної порід. Планується завіз кнурів породи дюрок, п’єтрен. Це дозволить розширити зону обслуговування штучним осіменінням свиноматок поза межами області.

Сучасний селекційний центр, якім є сьогодні «Сумський ДСЦ» — ще один крок на шляху до якості тваринницької продукції і високої рентабельності тваринницьких підприємств України.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування