AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Наше здоров’я » Часник – від ста недугів помічник


Часник – від ста недугів помічник

З давніх-давен наші предки вважали часник лікарем від ста хвороб. Його давали хворим, ним проганяли злих духів.

«Рослинний лікар» справді чудово допомагає при атеросклерозі, застої жовчі, глистах, багатьох інших проблемах зі здоров’ям.

Сьогодні фітотерапевти переконані: часник – натуральні природні ліки проти більшості хвороб. У ньому міститься понад 400 корисних і необхідних організму речовин: білки, жири, вітаміни (А, групи В, D, Е), мікроелементи і макроелементи (йод, калій, натрій, кальцій, магній, селен, кремній, фосфор), антиоксиданти, антикоагулянти, фітонциди.

Специфічний аромат часнику додає ефірне масло, яке володіє сильною протизапальною, протигрибковою і антипаразитарною дією. Завдяки великій кількості антиоксидантів ця культура славиться унікальними омолоджуючими і регенеруючими властивостями. Часник відмінний імунопідвищуючий препарат, він в багато разів підсилює природні захисні сили організму, робить його стійким до основної частини різних бактерій і патогенних мікроорганізмів. Дію часнику можна порівняти з дією антибіотиків широкого спектру дії, від нього гинуть віруси, грибки, бактерії, глисти.

Часник підвищує апетит, стимулює роботу всього шлунково-кишкового тракту, регулює секрецію травних залоз, пригнічує процеси бродіння і гниття в кишечнику, володіє спазмолітичною дією (його застосовують при проносах). Він очищає гнійні рани, прискорює загоєння.

Дуже важливими властивостями часнику є антихолестеринова дія і протипухлинний ефект. В результаті тривалих досліджень було виявлено, що препарати часнику в середньому зменшують вміст холестерину в організмі на 12%. Причому часник діє в основному на «поганий» холестерин, який закупорює судини. Споживання часнику сприяє розрідженню крові, речовини, що містяться в часнику, не дають кров’яним пластинкам скріплюватися між собою, що перешкоджає утворенню тромбів і знижує вірогідність «зсідання крові».

Часник чудодійно впливає на судини головного мозку, також очищаючи їх від бляшок холестеринів і тромбів, що покращує функціонування мозку й імунної системи. Його використовують для профілактики і лікування старечого недоумства і хвороби Альцгеймера. Він сприяє зниженню артеріального тиску і благотворно впливає на роботу серця.

Чудодійний коренеплід можна вживати у будь-якому вигляді: сирим, вареним, пареним, товченим, у вигляді соку. Що найцікавіше, після теплової обробки деякі корисні властивості часнику посилюються, роблячи його ще більш дієвим. Часник широко використовують у приготуванні різних медичних препаратів і біологічно активних добавок. Для тих, хто хоче уникнути специфічного запаху, можна приймати таблетовані екстракти часнику.

Хоча варто пам’ятати, що часник протипоказаний тим, у кого є виразка шлунку або дванадцятипалої кишки, захворювання печінки і нирок на гострій стадії.                                  

Цю рослину, зрозуміло, використовують в кулінаріях всього світу для надання особливої пікантності стравам. Більше за всіх часнику споживають китайці, азіати. З нього готують відомі здавна часникові соуси, часникове масло, суху часникову приправу, часникову сіль. Використовують як пряну ароматну зелень при консервуванні овочів. Щоправда, і сам часник може бути предметом соління, маринування. Солять і квасять його квіткові стрілки, голівки (останні дуже популярні в азіатських країнах). У консервованому вигляді він зберігає унікальні властивості пряної рослини.

Часник-чарівник

         Поділюся кількома простими рецептами препаратів на основі часнику, які успішно використовуються в фітотерапії:

 Атеросклероз. Добре допомагає виводити холестерин часникова настоянка. Для її приготування візьміть 400 г часнику, подрібніть його в соковижималці і змішайте сік 1:1 з горілкою. Настоюйте годину і потім починайте вживання: за годину до їжі, змішуючи настоянку з молоком або знежиреним кефіром. Для першого тижня прийому дозування складає 4-5 крапель на склянку молочного. В день її потрібного вживати 3-4 рази. З другого тижня можна вживати по 7-8 крапель, з третьою - по 10-12. Такі чищення бажано проводити 3-4 рази на рік усім, кому за 60 років: як правило, атеросклероз до цього віку вже є у всіх.

 Застій жовчних шляхів. Вживайте ту ж горілчану настоянку, але не змішуючи її з молочним. Підліткам спиртну настоянку потрібно замінити прийомом суміші товченого часнику зі здором (перекрученим салом) або з вершковим маслом у пропорції 0,5 зубчика на 1 ст. ложку.

Застуда. Розмішайте товчений зубчик часнику з соняшниковою олією і візьміть цієї кашки на кінчику ножа. Змащуйте сумішшю обидві ніздрі усередині 4-5 разів на день. Запах доведеться потерпіти, зате простуда пройде швидше. Для профілактики простуд у приміщенні можна залишити пару товчених зубчиків на блюдечку на відкритому місці. Вони, хоч і створять специфічний аромат, зате проженуть бактерії.

Нариви. Робіть із тією ж сумішшю компреси на фурункули і угрі 2 рази на день - вранці і на ніч. Це значно прискорить їх загоєння.

Глисти. Розмішайте в 0,5 л молока 1 ч. л. товченого часнику. Впродовж тижня випивайте раз на день, за годину до їжі. Як правило, глисти не терплять запаху часнику і залишають організм.

    Про деякі тонкощі вирощування часнику ми поговоримо з вами іншим разом. Якщо ж у вас є бажання поділитись власним досвідом, будемо раді. Надсилайте на адресу редакції свої рецепти, фотографії. Обіцяю: ваші найкращі підказки ми неодмінно опублікуємо. Адже кожна з них допоможе іншим виростити гарний врожай улюбленого українцями і такого корисного для здоров’я людини часнику.
                                                                          Наталія СЛОНОВА
Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування