AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Наше здоров’я » Зима без кашлю


Зима без кашлю


Початок зими характеризується перепадами температур, які часто провокують захворювання дихальних шляхів і такий надокучливий кашель. Як же безпечно та ефективно боротися з ним?

 Як відомо, існують природні ліки на будь-який випадок. Є чудові й безпечні засоби від кашлю. Грудні збори розріджують і виводять із бронхів мокротиння, очищаючи дихання, знищують мікроби і знімають запальні явища та хворобливість. Існує досить багато видів грудних зборів, і кожен із них потрібно правильно приймати.

 Куплений в аптеці грудний збір від кашлю - досить ефективний засіб, але його можна зробити самостійно в домашніх умовах. Для приготування потрібно взяти в рівних пропорціях сушені трави: чебрець і солодку, липу і м'яту, мати-й-мачуху і подорожник, бруньки сосни та календулу. Дві столові ложки змішаних і подрібнених трав заварити половиною літра крутого окропу і дати настоятися протягом півтори години в теплому місці. Одержаний настій ретельно процідити і охолодити. Приймати всередину по півсклянки тричі на день за тридцять хвилин до їди.

 Досить ефективним є такий збір: змішати в рівних частинах корінь трави алтея і корінь солодки, листя шавлії і ягоди анісу. Одну столову ложку збору залити склянкою крутого окропу. Дати настоятися протягом двадцяти хвилин, процідити. Приймати по одній четвертій склянки у теплому вигляді тричі на день, при бажанні можна додавати мед.

 Добре допомагає при сухому кашлі такий збір - в рівних пропорціях взяти висушене листя мати-й-мачухи, корінь солодки і алтея, анісові плоди. Дві столові ложки збору заварити склянкою крутого окропу, дати настоятися з півгодини. Приймати всередину тричі на день по половині склянки.

 Окрім цього, для лікування кашлю можна застосовувати плоди інжиру і чорну редьку, свіжі часник і цибулю, лимон і натуральний оцет з яблук, настої зерен пшениці на воді з медом, медовий настій ячменю, відвар із висівок, відвари свіжих або сушених ягід калини.

 Відвари зборів від кашлю слід приймати протягом усієї хвороби і періоду одужання. Дані засоби звільнять від необхідності вживання хімічних лікарських препаратів. Окрім того, збори від кашлю є незамінними у лікуванні дітей.

 Для лікування бронхіту корисно вживати відвар подорожника. Особливо ефективний цей засіб при лікуванні затяжного непродуктивного кашлю. Для приготування слід узяти чотири столові ложки листя, яке можна купити в аптеці, закип’ятити півлітра окропу, залити траву на півгодини. Потім процідити настій. Приймати по дві столові ложки кілька разів на день до їди.

 Подбайте про імунітет

 У боротьбі із кашлем варто не забувати і про імунітет, який у цьому є нашим головним помічником. І тут нашими вірними союзниками є звичні овочі та лікарські трави.

 Із рослинних продуктів, які чудово підвищують імунітет, перше місце посідає часник. Його потрібно з’їдати щодня по 2-3 зубки. Прекрасно підвищує імунітет приворотень (манжетка). Її можна використовувати в салатах і квашеннях. Денна норма – 6-8 листків. Курс – 2-3 тижні із повторенням кілька разів на рік.

 Стимулюють імунітет квіти календули, листя подорожника, плоди шипшини, трава чистотілу: 1 ч. л. сировини (на вибір) залити 1 склянкою окропу, настояти годину, пити по 1/3 склянки тричі на день.

 Як оздоровлюючий засіб корисно пити свіжий сік із квіток або трави глухої кропиви - по 1 ст. л. чотири рази на день. Можна також 15 г ягід лимоннику китайського залити 30 мл окропу, витримати на повільному вогні 15 хвилин. Настояти 1-2 години, процідити, додати мед за смаком. Пити по 1 ст. л. 2-3 рази на день до 18-ї години (інакше може порушитися сон).

 Ефективно для підвищення імунітету і стійкості організму до застудних захворювань до 1 склянки перевареної води додати 1-2 ч. л. яблучного оцту, 1-2 ч. л. меду, 20-30 крапель настоянки (женьшень, елеутерокок, заманиха, аралія тощо). Два місяці пити щодня вранці натщесерце. І, крім того, двічі на тиждень (наприклад, у середу і п’ятницю) додавати у склянку краплю йоду. Після закінчення курсу зробити перерву на місяць і можна повторити.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування