AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Очумілі ручки » Власна водойма на подвір’ї


Власна водойма на подвір’ї

Для великої водойми краще всього використовувати гнучкий ізолюючий матеріал, тоді ви не будете обмежені у виборі окреслення її розмірів, що неминуче при купівлі жорсткої форми, по-друге - таке покриття нескладно перевезти й укласти.

Високоякісний гнучкий ізолюючий матеріал не дорожче жорсткої форми зі скловолокна. До числа недоліків гнучкого ізолюючого матеріалу відноситься те, що, використовуючи його, не можна отримати абсолютно рівну поверхню і правильні кути, властиві жорстким формам.

Вибираємо матеріал

При купівлі гнучкого ізолюючого матеріалу обов’язково дізнайтеся у продавця, з яких вихідних матеріалів він виготовлений і поцікавтеся про строк гарантії.

Поліетилен. Поліетиленову плівку можна використати тільки при будівлі тимчасових водойм, тому що вона легко рветься і при тривалому перебуванні на сонці стає крихкою й ламається.

Плівку завтовшки 500 мікрон укладають у два шари; зазвичай таке покриття служить 2-3 роки. Хоча деякі марки поліетиленової плівки мають гарантію до 12 років.

ПВХ (полівінілхлорид). Міцний та еластичний матеріал, котрий майже вдвічі дешевше плівки з бутилкаучукової гуми. Плівку випускають одношаровою, двошаровою (міцнішою) і посиленою териленовим волокном. Може служити від 10 до 15 років, тож якщо бутилкаучукова гума для вас занадто дорога, варто зупинитися на плівці з ПВХ, на котру дають гарантію не менше 10 років.

Бутилкаучукова гума. Ізолювати дно й стінки водойми за допомогою синтетичної гуми на сьогоднішній день, безумовно, найкраще рішення. Цей покрив еластичний, не боїться ні сонця, ні морозу, його можна використати при будівництві водойм самих різних розмірів. Товщина - зазвичай 0,8 мм, гарантований строк служби - 10-20 років (максимальний очікуваний строк - 50 років). Поверхня матова, чорна.

Приступаємо до роботи

Найперше потрібно позначити контури водойми та розрахувати розміри покриття з синтетичної гуми, враховуючи глибину майбутньої водойми. Замовте покриття. Після цього беріться за котлован. За допомогою лопати проріжте дерен по розмітці й видаліть ґрунт на глибину приблизно 30 см до рівня майбутньої тераси. Затим розмітьте й видаліть ґрунт із центральної частини водойми, залишивши по краях терасу завширшки 30 сантиметрів. Видаліть із котловану корені бур’янів і каміння і насипте на стінки і дно шар вологого піску завтовшки 2,5 сантиметри.

Потім можна укладати гідроізоляційне покриття. Накрийте яму плівкою, не вдавлюючи її всередину. Залиште години на дві, щоб плівка нагрілася і стала більш еластичною. Не забудьте придавити краї плівки камінням. Затим починайте поступово наповнювати водойму водою з шлангу - плівка прогнеться, позначивши контур водойми. По мірі того, як рівень води буде підніматися, прибирайте камені, не заважаючи плівці поступово опускатися й притискатися до бортів і дна ями.

На кутах слід закласти краї плівки в акуратні складки. Воду потрібно вимкнути, коли її рівень буде на 5 см нижче рівня землі. Підріжте краї плівки ножицями, залишаючи смугу завширшки з 15 сантиметрів. Натягніть і дерев’яними або металевими шпильками прикріпіть краї плівки до землі.

Оформити краї водойми можна плиткою чи натуральним камінням і так, щоб вони нависали над водою приблизно на 5 сантиметрів. Проміжки між каменями заповнюйте кам’яною крихтою або шматочками плитки, щоб повністю прикрити краї плівки.

Зелений декор водойми

Після облаштування водойми потрібно подумати і про її декор. Декоративна водойма тільки тоді стає справжньою окрасою саду, коли в ній яскриться чиста вода і береги навколо потопають у пишній рослинності. В ролі берегових рослин можуть виступати практично будь-які трав’янисті багатолітники. Але для створення найбільш органічного переходу від води до суші для посадок на краю водойми перевагу слід віддавати тим рослинам, які по формі нагадують болотні. Існує цілий ряд підхожих на цю роль красиво квітучих трав’янистих багатолітників, які однаково добре ростуть як на сухих, так і на вологих ґрунтах. Правильне розташування рослин по висоті при оформленні берегів водойми так само важливе, як і при створенні квітників. На передньому плані розташовуються тільки низькорослі багатолітники.

Можете скомпонувати навколо своєї водойми наступні рослини: міскантус, молінія блакитна (Molinia caerulea), осока пальмова (Carex muskingumensis), ірис сибірський (Iris sibirica), горець родинний (Polygonum affine), дерен рясно квітучий (Cornus florida), волжанка (Aruncus), папороть (Athyrium).

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування