AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » Житло під небом


Житло під небом




З
чим асоціюється у вас слово "мансарда"? У мене, чомусь, з дахами Парижа, бульварами з жовтим листям і маленькими кафе, з повільною з легким смутком музикою і хриплуватим голосом співака. Париж навіюється навіть тим, хто ніколи там не бував. Може тому, що мансарда - твердо засвоєно нами з літератури - житло паризьких студентів, поетів і художників.

 

Житлове приміщення під дахом – мансарда - з'явилася як творіння архітектора Мансара, одержавши його ім'я.

В нашій країні житлові приміщення під самим дахом все більше набувають популярності останнім часом. А почалося все з приватизації горищ, дозволеної кілька років тому. І на місці брудних і захаращених приміщень стали будуватися просторі, світлі й затишні мансарди.

Виявилося, що мансарда дуже вигідна: її облаштування не потребує великих фінансових витрат, зате істотно збільшує житлову площу, в прямому і переносному сенсі розсуваючи горизонти.

Сьогодні, з появою спеціальних мансардних вікон і ефективних сучасних герметиків і утеплювачів, зведення мансарди значно спростилося.

До речі, про вікна: хороші мансардні вікна повинні бути міцнішими і герметичнішими, ніж звичайні, бо похила установка вікна призводить до додаткового навантаження. А от за рахунок такого розташування вони пропускають більше світла у порівнянні з вертикальними вікнами.

Вікна в мансарді можна встановлювати в будь-якому місці даху і, завдяки своєму незвичайному розташуванню - у самої підлоги чи, навпаки, на стелі, - вікна ці створюють своєрідні світлові потоки, а все приміщення, так би мовити, пронизується променями світла і насичується повітрям.

Що розмістити в мансарді - залежить від вас. Це прекрасне місце і для затишної спальні, і для наповненої сонцем дитячої. Можна організувати в мансарді простору більярдну, відокремлений кабінет, світлу й зручну для читання бібліотеку або зимовий сад.

А уявіть собі в мансарді - ванну, де, лежачи в запашній піні, можна дивитися на темно-фіолетове зоряне небо над головою!..

Втім, при облаштуванні мансарди існують і деякі специфічні будівельні проблеми, які потрібно враховувати. Справа в тім, що її стеля і стіни є складовими конструкції даху. І треба, забезпечуючи в мансарді комфортні умови для людини, одночасно дотримуватись технічних вимог щодо експлуатації даху. В першу чергу, для цього необхідно створити оптимальну систему вентиляції і правильне утеплення ската даху.

Продумана теплоізоляція даху важлива не тільки в морози, а й у літню спеку, коли покрівельний матеріал нагрівається і віддає тепло в житлові приміщення.

Мансардні кімнати можуть мати за вашим бажанням і абсолютно вертикальні стіни, і похилі - по конфігурації скатів даху. У першому варіанті кімната нічим не відрізнятиметься від звичайної житлової у цьому будинку, а при скошених стінах створюється незвичайний і романтичний житловий простір. Хоча до похилих стін ще потрібно пристосуватися: скільки шишок наб'єш, поки звикнеш! Та ця недовга незручність з надлишком компенсується прекрасним виглядом з вікна на дахи, хмари і сонце. Можна, наприклад, готувати на кухні і спостерігати за польотом птахів. А в спокійному світлому кабінеті з чудовим краєвидом з вікна, який насичений простором і повітрям, працюватиметься краще.

Та це все - поезія. Перейдемо до прози.

Переробляючи горищне приміщення під мансарду, ми мимоволі створюємо додаткове навантаження на стіни будинку. Що потрібно зробити в першу чергу? Правильно! Ви й самі все знаєте не гірше за мене: зміцнюємо стіни і балки брусом або ж краще за допомогою металевих профілів, наприклад, швелера. Застосування металевих профілів дозволить нам уникнути всередині житлового приміщення додаткових опор. Бо їх встановлення неодмінно призведе до скорочення корисної площі будинку.

Рухаємося далі. На поверхню стропил укладаємо гідроізоляційну стрічку. Внутрішні стіни мансарди (зроблені з дерева) обшивають гіпсокартоном, а в якості наповнювача стінових пустот для утеплення використовуємо різного роду утеплювачі, наприклад, ізовер. Перед тим, як почнемо укладати мати з твердого пінопласту на підлогу, які слугуватимуть звукоізоляцією, нам необхідно її вирівняти.

На поверхню пінопласту наносимо 15-сантиметровий шар цементної стяжки. Коли вона застигла, можна застелити її ковроліном. Якщо ви в мансарді плануєте зробити приміщення з підвищеним відсотком вологості – кухню або ванну кімнату - то на бетонну стяжку вже ковролін не покладеш. Вся підлога тоді облицьовується плиткою (керамікою).

Ще раз зверніть увагу на одну проблему, пов'язану з пристроєм мансарди, та її причини. А причина ось у чому. Такий дах піддається впливу вологи не тільки зверху, а й, як би це нас не дивувало, більшою мірою зсередини самої мансарди. Як показали спостереження, конденсат накопичується у великій кількості на внутрішній поверхні мансарди і протягом кількох місяців повністю просочує собою утеплювач. Щоб уникнути подібних неприємностей, рекомендується прокласти пароізоляційний шар, який би перешкодив попаданню теплого повітря з житлових приміщень вгору, до покрівлі. А також необхідна вентиляція між покрівельним матеріалом і утеплювачем мансарди.

І, тим не менше... Навіть якщо вам доведеться звести новий дах, витрати виправдовуються. Бо в результаті виходить гарний простір нестандартної форми, зі своєрідністю віконних прорізів, ніш, з незвичайною геометрією стін.

Мансарда допускає чимало оригінальних дизайнерських рішень, дозволяє як завгодно моделювати світло, надаючи житлу "під небом" ні з чим не зрівнянне зачарування.
Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування