AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » СТОЇТЬ СЕРПНЕВИЙ САД В СЕРПАНКУ


СТОЇТЬ СЕРПНЕВИЙ САД В СЕРПАНКУ


У серпні в саду найбільше роботи по пересадці багаторічників. Це сприятливий час для формування нової, молодої кореневої системи. Чагарники також можна пересаджувати саме в серпні. А підготовка ґрунту для нових посадок включає в себе внесення перегною і мінеральних добрив. Тож роботи вистачає.

Особливістю садівництва є те, що маємо справу з багаторічними насадженнями, продуктивність яких частково залежить від того, наскільки добре перезимують рослини. Адже в холодну пору року відбувається багато складних процесів, які несприятливо впливають на рослини.

Осіннє підживлення саду

Після збору врожаю потрібно потурбуватися про мікроелементи, які забезпечать високий рівень врожаю наступного року. Розпочати варто з молібдену і бору. Бор - це мікроелемент, який протягом усього року сприятливо впливає як на процеси зав’язування плодів, так і на формування квіткових бруньок. Бором потрібно обробляти плодові дерева як мінімум двічі на рік - весняна обробка перед цвітінням та осіння обробка.

Для поліпшення засвоєння рослинами молібдену найкращим строком підживлення є саме закінчення збору плодів.

Важливо також до початку холодів внести і фосфорно-калійний комплекс, позаяк ці речовини фактично допомагають рослинам перезимувати і не дають замерзнути навіть в сильні морози. Восени найкраще використовувати фосфорнокислий калій. 

Багато хто чув мабуть про те, що, починаючи з перших днів осені, дерева потрібно інтенсивно поливати. Такий процес називається вологозарядним поливом. У науковій літературі з плодівництва зазвичай пишуть, що цей захід слід проводити приблизно через один-два тижні після закінчення збору плодів. Але, зважаючи на зміну кліматичних умов, рекомендації щодо строків вологозарядного зрошення треба коригувати: після першого приморозку на початку листопада за умов стійкого зниження середньодобових температур нижче 10°С протягом не менш як 5 діб.

Врожай зібрали – добрива поклали

Застосування добрив у садах та ягідниках є одним з високоефективних засобів підвищення родючості ґрунту, прискорення росту і збільшення врожайності насаджень. Поліпшуючи умови живлення рослин, добрива сприяють кращому їх розвитку, підвищують стійкість проти несприятливих умов. Майте на увазі, що чим вищий зібрано врожай, чим більше забрано з ґрунту поживних речовин, тим більше треба дати йому добрив.

Якщо перед посадкою дерев у ями внесено рекомендовані норми органічних і мінеральних добрив, то в перші 3-4 роки вносити їх ще й поверхнево не потрібно. Перше поверхневе підживлення молодих садів можна почати з четвертого року, розсіваючи добрива ранньою весною перед першим розпушуванням ґрунту з розрахунку 6-9 г поживної речовини на квадратний метр при штамбовій смузі. Норму конкретного добрива вираховують за процентним вмістом у ньому необхідного елемента (поживної речовини). Так, аміачна селітра містить у собі 35% азоту, а синтетична речовина (карбамід) – 46%. Отже, склавши рівняння (пропорцію), встановлюємо, що 6- 9 г поживного азоту може забезпечити 18-27 г аміачної селітри або 15-20 г карбаміду.

Друге підживлення азотом роблять зразу після цвітіння, тобто через 35-40 днів після першого, а ще через 25-30 днів (після фізіологічного осипання зав’язі) азот вносять втрете, збільшуючи на 15-20% кожного разу попередню норму добрива.
Починаючи з четвертого-п’ятого року (а точніше – з часу першого хорошого врожаю), і в молодих садах вносять повне мінеральне добриво: азот, фосфор, калій. Відчутні результати одержують у садах від внесення органічних добрив, навіть одноразового - через 3-5 років по 5-8 кг на квадратний метр удобрюваної площі. Тож не шкодуйте для свого саду добрив і часу. І він вам віддячить наступного року гарним врожаєм.

Поради садівникам

1. До 15-20 серпня виробляють останню в поточному вегетаційному сезоні стрижку живоплотів, підтримуючи задану форму. Пізніше обрізати рослини не рекомендується, оскільки пагони, що відростають, не встигнуть одеревеніти до зими і можуть підмерзнути, до того ж рослини при цьому слабшають.

2. За осіннього садіння деревця підгортають землею на висоту 25-30 см, щоб коріння не вимерзло. Рано навесні, коли ґрунт підсохне, його розгортають.

3. Майте на увазі, що надмірне передпосадкове удобрення пригнічує молоді дерева і може викликати відмирання коренів, особливо на легких ґрунтах за посушливої погоди.

4. Якщо саджанці посадили навесні, то крону в них обрізають відразу, якщо восени - то наступної весни.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування