AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Власний дім » Повір у свою мрію


Повір у свою мрію

    Ви завжди мріяли про власний будинок з ділянкою і парканом, який дозволяв би сховатися від суєти зовнішнього світу. І ось нарешті ви кинули всі свої сили на здійснення цієї мети і тепер можете спокійно відпочити в затишному будинку або погуляти власною ділянкою.

    Та тут, виявляється, чогось не вистачає. Альтанки!

    В ній можна було б посидіти з друзями або просто відпочити наодинці. Як гарно! Тоді, може, спробуємо власноруч побудувати цю перлинку вашого особистого раю?

Люди будували альтанки з давніх часів для різних цілей. Невеликі навіси використовувалися на східних ринках як торгові намети. Римляни зводили подібні споруди для відпочинку і свят. У Єгипті альтанки часто замінювали будинки рабам. У наш час це нехитре диво архітектури - створення затишку для власного відпочинку.

    То що ж таке альтанка? Це невелика споруда закритого, напівзакритого або відкритого типу.

    Відкриті альтанки представляють собою легку конструкцію без стін. Вони частіше є переносними, бо не мають під собою жорсткої основи і годяться, як правило, тільки для відпочинку в суху літню погоду.

    Стаціонарні альтанки більш надійні і довговічні. Для їх будівництва заливають фундамент. Такі бесідки можуть бути зібрані з металевих конструкцій і використовуватися навіть взимку. Адже найчастіше стаціонарні альтанки роблять закритими і навіть утепленими.
    У наш час різноманітні літні збірні альтанки легко можна віднайти у спеціалізованому магазині. Вони захищають від сонячного світла, від несильного дощу, а за наявності москітної сітки врятують від комарів і мошки. Але, як правило, ці альтанки не дуже надійні, бо слабка конструкція не здатна витримати сильні пориви вітру. Якщо вам потрібна надійна

 

і довговічна бесідка, то варто звернутися до стаціонарного варіанту.

    За своєю формою альтанки не мають обмежень. Ви зможете здійснити будь-яку свою фантазію - від круглої до восьмикутної. Так само тільки вам вирішувати, де ця зона відпочинку буде розташована. Вона може бути і прибудованою, і відокремленою.

    Перевага прибудованої альтанки в тому, що одна стіна вже є - це стіна вашого будинку. Ви легко зможете потрапляти в місце свого відпочинку прямо з житлового приміщення, зробивши спеціальний вихід. Це собливо зручно, якщо, наприклад, на вулиці йде дощ.

    Альтанка, побудована власними руками, справляє на гостей приємне враження. До того ж у ній ви зможете здійснити всі свої архітектурні фантазії, зробити її такою, як вам потрібно.

    Перед будівництвом зверніть особливу увагу на місце розташування альтанки. Необхідно врахувати те, що вона не повинна стояти в місці сильних поривів вітру, щоб світанки і заходи сонця не засліплювали вас, заважаючи відпочивати. Та це не означає, що ваше дітище має бути сховане від сонця. Навпаки, сонячні промені повинні потрапляти до альтанки, щоб у ній не панувала вогкість.

    Будь-яке будівництво починається із заливки фундаменту. Оскільки альтанка не має суттєвої ваги, то цілком підійде стовпчастий фундамент. Вам тільки потрібно буде прибрати верхній родючий шар землі, щоб уникнути скупчення вологи.

    Фундамент може бути як наливний (для цього вам доведеться збивати форму, куди надалі заливатиметься бетон), так і збірний (представляє собою невеликі цегляні або шлакоблочні стовпчики). Можна використовувати і металеві стовпи - звичайні палі й труби, вбиті в землю на глибину замерзання і забетоновані для надійності. Не забудьте, що кожен стовп повинен бути встановлений ідеально рівно, без відхилень. Крім того, обов’язково перевірте рівень горизонту: ви ж не хочете, щоб один край вашої бесідки був вищим, а інший нижчим. На підготовлені стовпи

 

укладають і закріплюють підставку - бажано використати дерев'яний брус із жорстких порід дерева 100х100 міліметрів. До основи прикріплюємо вертикальні стовпи з пропилами зверху для майбутнього кріплення даху.

    Основа даху збирається окремо. Ретельно виміряємо і підганяємо її. З'єднуємо бруси необхідної довжини, зміцнюємо з'єднання для надійності. По краям так само робимо пропили, які будуть безпосередньо входити в пропили вертикальних стовпів. Тепер основу даху вашої альтанки можна встановлювати і закріплювати. Якщо не зшивати з'єднання цвяхами, деревина розсохнеться і надійність конструкції помітно ослабне. Найкраще зміцнити з'єднання болтами. Після того як гайка надійно затягнута, край різьблення болта бажано «зірвати», сточити напилком. У цьому випадку гайка не ослабне.

    Сам дах теж краще збирати окремо. З'єднуєте бруси, зміцнюєте і встановлюєте на своє місце. Внутрішню сторону даху можна обшити вагонкою або декоративною рейкою, зовнішню - оббити черепицею, шифером чи будь-яким покрівельним матеріалом. Але не варто оббивати дах залізом, воно буде нагріватися.

Підлогу бесідки збираємо з поперечно викладеного бруса і застилаємо підготовленою й обробленою дошкою для підлоги. Стіни можете зробити суцільними або гратчастими. Після зборки не забудьте обробити будівельним лаком деревину, особливо з'єднання.

    Тепер альтанку можна фарбувати. Але якщо хочете зберегти природність деревини, залиште все як є. Втілена власноруч мрія прослужить вам немало років.

                                           Тетяна ГНІЗДИЦЬКА 

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування