AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Рослинництво » ПІДЖИВЛЮЄМО ОРГАНІКОЮ


ПІДЖИВЛЮЄМО ОРГАНІКОЮ


Сьоьогодні на ринку добрив зустрічаємо безліч пропозицій. Кожен виробник обіцяє високі врожаї та наводить факти, що свідчать про ефективність того чи іншого препарату. І як розібратися, що потрібно вашому городу і рослинам? Звісно, що найкраще використовувати органічні добрива.

 

Добриво гумінове – це натуральний біостимулятор росту і розвитку рослин, вироблений на основі екологічно чистої сировини – низинного торфу.
Гумат натрію рекомендований для застосування на всіх видах культур і в усіх ґрунтово-кліматичних зонах, можливо навіть використання в органічному землеробстві. Гумат використовують для обробки посівного і посадкового матеріалу і обприскування в період вегетації.

 

Результат від гуматів

 

Застосування гуматів у рослинництві дозволяє насамперед підвищити врожай різних культур від 10-30% (зернові), до 40-50% (картопля, овочеві). Також ці добрива стимулюють ріст та прискорюють дозрівання врожаю на 10-12 днів. А це, погодьтесь, гарний показник для тих, хто займається ранніми овочами. Адже за два тижні, приміром, ціна на молоду картоплю може знизитись удвічі.

 

Вагомою перевагою є те, що гумати підвищують рівень зберігання зібраного врожаю, а при пересадці розсади і саджанців - покращують приживлюваність рослин. Крім того, ці добрива підвищують стійкість рослин до несприятливих факторів зовнішнього середовища (посуха, надмірна вологість, заморозки), захищають рослини від бактеріальних і грибкових захворювань та підвищують ефективність використання азотних, фосфорних добрив і отрутохімікатів, скорочуючи їх застосування на 20-30% і знімаючи стрес від їх впливу. Це щодо рослин. Та гумати ще приносять неабияку користь ґрунтам, вони відновлюють і підвищують їх родючість та знижують кислотність і засоленість.
Таким чином, застосування гуматів дає колосальний економічний ефект: в результаті їх застосування не тільки підвищується врожайність різних культур на 10-50% і вище, але і скорочується застосування азотних, фосфорних добрив і отрутохімікатів на 20-30%. При цьому покращується структурний склад ґрунту, а продукція стає більш якісна і екологічно чиста.

 

Інші органічні варіанти

 

До органічних добрив можна віднести всім відомі гній, пташиний послід, компост, тирсу, стружку й так звані зелені добрива. Найпоширенішим, звісно, вважається гній, який у великій кількості містить мікроорганізми, що допомагають забезпечити розкладання органічної речовини на окремі, легко засвоювані рослинами елементи. Також він містить кобальт, мідь, молібден, бор і марганець.

 

Пташиний послід порівняно з гноєм містить більше поживних елементів, що дозволяє зменшити кількість підгодівлі. До речі, останнім часом через зниження поголів’я великої рогатої худоби гній, можна сказати, став розкішшю, і тому частіше використовують пташиний послід.

 

Зелені добрива складаються зі подрібнених однолітніх бобових рослин, скошених у період цвітіння. Їх закопують у землю й застосовують у такий спосіб для окультурення землі. Ця підгодівля поліпшує підґрунтовий шар і збагачує його азотом і іншими елементами.

 

Компост забезпечує землю поживними речовинами. Його можна приготувати самостійно з різних органічних відходів, тобто з бадилля, сухого листя, ставкового мулу, сміття й багато чого іншого. У компост нерідко додають гній, торф і пташиний послід.

 

Тирсу й стружку застосовують в основному для більшої рихлості землі. Але майте на увазі, що ці добрива дуже сухі й поглинають азот, тому перед їх внесенням необхідно полити ґрунт розчином курячого посліду або сечовини.

 

 

 

 

Василь БОНДАРЕНКО

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування