AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Рослинництво » Мінеральні, бактеріальні та мікродобрива


Мінеральні, бактеріальні та мікродобрива

 
Мінеральні добрива містять велику кількість поживних речовин, необхідних рослинам, і діляться на дві групи: прості й складні. До простих мінеральних добрив належать ті, до складу яких входить один який-небудь елемент. Складні містять два, три й більше елементів живлення.

 Мінеральні добрива діляться також на групи по змісту елементів: азотні, калійні й фосфорні. В азотних добривах у легкодоступній для рослин формі перебуває один із найголовніших елементів живлення - азот. До найпоширеніших азотних добрив відносяться сульфат амонію, нітрат амонію (аміачна селітра) і карбамід (сечовина). Аміачна селітра являє собою універсальне швидкодіюче добриво. Вона підкисляє ґрунт. Карбамід засвоюється рослинами поступово, тому застосовувати його краще навесні. Сульфат амонію підкислює ґрунт, добре закріплюється в ньому.

 Калійні добрива допомагають рослинам засвоювати вуглекислоту, а також підвищують їх стійкість до морозів та посухи. Добрива такого роду можна вносити в будь-які ґрунти, вони добре розчиняються у воді. Найпоширенішими є хлористий калій, калійна сіль і сірчанокислий калій. Фосфорні добрива потрібно вносити в ґрунт якнайглибше, тому що фосфор малорухомий.

 До складних мінеральних добрив, які називаються також комплексними, належать калійна селітра, амофос, діамофос, нітроамофос, нітрофос, азофос, карбофос тощо. Калійна селітра підходить для цибулинних і багаторічних рослин. Нітроамофос використовується для підгодівлі багаторічних, цибулинних і однолітніх культур. Амофос застосовується в основному для підготовки ґрунту під посадку.

 Часто використовуються вапняні добрива: гашене вапно й крейда. Ефективність їх внесення збільшується, якщо вони добре подрібнені. Попередньо їх потрібно змішати з компостом або гноєм.

 Бактеріальні добрива

 Такі добрива підвищують родючі властивості ґрунту й переводять азот у доступну для рослин форму. До бактеріальних добрив відносяться нітрагін, азотобактерин, фосфоробактерин тощо. Нітрагін - це суміш бактерій, які живуть на коріннях бобових рослин і здатні поглинати азот з повітря. Цей препарат перед внесенням у ґрунт слід розчинити у воді. В отриманому розчині змочують насіння.

 Фосфоробактерин містить змішані з каоліном бактерії, які можуть звільняти фосфор з органічних сполук.

 Азотобактерин складається із ґрунтових мікроорганізмів, які засвоюють азот з повітря й перетворюють його на корисні сполуки. Вносити цей препарат варто тільки у вологий ґрунт. Препарат АМБ містить мікроорганізми, здатні розкладати органічні речовини й вивільняти з них аміак.

 Деякі бактеріальні добрива перед застосуванням необхідно розчинити у воді.

 Мікродобрива

 Препарати, що належать до цього виду добрив, містять у собі необхідні для рослин елементи: марганець, залізо, цинк, бор, мідь, молібден тощо. Вони допомагають боротися із грибними хворобами. Вносити їх треба в дуже малій кількості. Найпоширеніші борні й марганцеві добрива, а також залізний купорос.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування