AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Птахівництво » Cтавка на водоплавних пернатих


Cтавка на водоплавних пернатих


Господарі, які утримують гусей та качок, запевняють, що ця птиця при правильній організації бізнесу здатна приносити високий прибуток. Однією з унікальних качиних порід вважається мускусна качка, яка виростає до 7 кг, її м'ясо за смаком нагадує телятину. Та попри багаторазове завезення в нашу країну, починаючи з 1860-1870 років, мускусні качки ще не набули такого поширення, як звичайні.

 

Вирощувати мускусну качку одне задоволення - для неї не потрібно будувати криті загони, бо після спеціального обрізання крил вона не літає. На відміну від інших порід, приміром, гусей чи індиків, миролюбна і спокійна, вона не травмує й не забиває до смерті товаришів, падіж її зведений до мінімуму.

За літній сезон одна качка здатна висидіти 30 каченят. Росте птиця дуже швидко, і за три місяці селезень може досягати 5 кг, а качка набирає 3 кілограми. До того ж мускусна качка дуже невибаглива, охоче їсть траву, ще краще відгодовується на пшениці та висівках. Унікальність цієї породи – саме в дієтичному м'ясі, воно нежирне, на відміну від звичайних білих качок, готується дуже швидко й не має класичного качиного запаху.

 

Домівка для качок

Перед тим як заводити мускусну качку в своєму господарстві, потрібно подумати про приміщення для неї. Удень птиця може перебувати на вільному вигулі, а от для ночівлі потрібен пташник. До речі, мускусна качка морозів не боїться, але переохолоджувати її все ж не рекомендується. Тому на підлозі має обов’язково бути підстилка.

У пташнику доцільно спорудити низькі сідала, де птиця могла б відпочивати. Для цієї породи качок їх роблять у вигляді довгої лавки на висоті 15-20 см з відстанню від стіни 30-35 сантиметрів. Ширина такої лавки-сідала —15-20 сантиметрів.

Мускусні качки не терплять вогкості і бруду в приміщенні. Найбільш сприятлива температура повітря для них в період яйцекладки - +18-20°C, але не нижче +15°С. У фермерських господарствах у пташнику частину підлоги рекомендується обладнати сітчастими підлогами з розміром вічок 20x20 мм або 24x24 мм. Такою підлогою займають 2/3 площі пташника і, як правило, обладнують уздовж однієї з дальніх стін на висоті 25-30 см від підлоги. Ближній до стіни край сітчастої підлоги кріплять шарнірно, щоби під час прибирання посліду секцію сітчастої підлоги можна було піднімати і фіксувати біля стіни.

Щільність посадки дорослих качок становить 2,5-3 гол./м2. Маточне стадо формують за 1-1,5 місяця до початку яйцекладки. При цьому на кожних 4-5 качок залишають одного селезня. Бажано, щоб селезні на кілька місяців були старші за качок, бо статева зрілість у самок настає значно раніше.

Недоліком мускусних качок вважається низька виводимість каченят при штучній інкубації, хоча при висиджуванні качкою цей недолік не виявляється.

Висиджування

Для тих, хто вирішив завести мускусних качок у своєму господарстві, важливо знати: гніздо або сім’ю треба створювати з трьох, а краще двох качок і одного селезня. Вибирати селезня потрібно з інших господарств, щоб він не опинився спорідненим самкам. У середньому навесні і влітку квочка виводить 30-45 каченят. Яйцекладка мускусних качок починається в кінці березня – на початку квітня.

Яйця слід виймати з гнізда щодня і відзначати дату на шкаралупі. Зберігаються вони в прохолодному приміщенні при температурі 10-15°C, для регулювання вологості необхідно помістити посудину з водою. Для вирощування власного ремонтного поголів'я яйця краще використовувати від качок не молодше за дев'ять місяців.

Зберігають яйця в положенні «стоячи» і кожного дня повертають на 180 градусів. Кращий виводок виходить з тих, які пролежали не більше 15-18 днів. Качка, зазвичай, починає насиджування, коли вже знесе 15-20 яєць. Їй слід дати висидітись кілька днів, а потім поступово під неї підкласти 19-21 яєць. Причому, робити це рекомендується пізно ввечері. Всі мускусні качки є чудовими квочками. Вже на 32-35 день вони починають виводити каченят.

Вирощування мускусних каченят

Зазвичай всі каченята виводяться протягом доби. Півгодини їм слід обсохнути біля матері, а потім забрати і помістити під лампу.

Перші два дні після народження малят годують тільки крутим яйцем і дають чисту воду. Дрібно нарубані круті яйця посипають на спинки пташенятам, і вони скльовують цей корм один з одного. Починаючи з другого дня, до корму можна додати зелену цибулю, шпинат і салат. Після того, як каченят погодували 2-3 рази, їх можна покласти під качку. Практикується також вирощування виводка без квочки. Малюки можуть добре рости і без матері, але в перші дні їх потрібно оберігати від вогкості й холоду. Пам’ятайте, що мускусні каченята дуже чуттєві до змін температури і протягів.

До того, як каченятам виповнитися один місяць, їх рекомендують помістити у вольєрі, а пізніше, коли вони зміцніють, можна випустити в загальне стадо. Якщо мова йде про промислове утримання мускусних качок, то з двотижневого віку, коли селезнів і качок легко розрізнити за розміром тіла, каченят рекомендують посортувати за статтю й надалі утримувати окремо.

До речі, у добовому віці каченятам обрізують пясть одного крила, щоб позбавити їх можливості літати.

При вирощуванні ремонтного молодняка не можна обмежувати простір в приміщеннях. У промислових і фермерських господарствах, де утримують мускусних качок, часто використовують метод вирощування молодняка на сітчастих підлогах. Фрагменти цього способу підлогового вирощування можна використовувати і в присадибних господарствах. Для облаштування такої підлоги використовуються планки шириною 20-25 мм і завтовшки 50 мм, які прибивають на відстані 15-25 мм одна від одної у вигляді зйомних щитів.

В перший тиждень життя качат утримують при цілодобовому освітленні. З другого тижня світловий день скорочують до 16-18 годин, а з третього - до 10 годин. Після двомісячного віку світловий день зменшують до 8 годин.

У перший місяць життя качатам корм дають не менше 8-10 разів на добу, пізніше - 4-6 разів. Свіжа вода, призначена для купання і пиття, повинна бути постійно. Змінювати її потрібно кілька разів на день. Дорослу качку можна годувати двічі на день - травою, висівками, відходами зі стола. За день доросла особина з'їдає 100-200 г зерна.

У мускусних каченят з віком м'ясні якості помітно покращуються, тому існують наступні терміни забою: для селезнів - у віці 84 днів, для качок - 77 днів. Можливі деякі подовження термінів відповідно до 91 і 84 днів.

Кілька практичних порад

·       Замість сідала краще встановити колоду, на ній качки більш стійко сидять.

·       Взимку обов’язково потрібна підстилка. Це може бути хвоя, тирса або сіно.

·       В холодну пору року не дозволяйте качкам купатися, бо їхні сальні залози розвинуті не так сильно, як у звичайних, і пір’я просто покриється льодом.

·       Мускусних качок приваблюють блискучі металеві скляні предмети, нерідко вони їх заковтують. Це можуть виявитися небезпечні предмети, такі як цвяхи чи бите скло. Тому на вигульному дворі має бути чисто.

·       Запам’ятайте: гарячий корм і вода протипоказані качкам. Це може призвести до їхньої загибелі.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування