AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Чепурне листя і яскраві квіти


Чепурне листя і яскраві квіти


Непоказні взимку і на початку весни, все літо й осінь вони можуть радувати вас своїми ошатними яскравими квітами. Кожен любитель рослин, вперше побачивши таку красу, просто не зможе не закохатися в цю квітку.

    Перші згадки про них зафіксовані близько 300 років тому. Відтоді селекціонери вивели більше тисячі сортів дивовижних красунь. Нині існують навіть ампельні та кущові сорти фуксій.

    А відкрив фуксію знаменитий французький вчений Шарль Плюм'є - автор багатьох наукових праць, письменник, художник і людина, що була удостоєна почесного звання «ботанік короля». Плюм'є знайшов нову рослину в 1665 році у передгір'ї Санто Домінго під час своєї третьої експедиції. Вчений назвав рослину на честь німецького ботаніка і медика Леонарда фон Фукса. Повна назва латинською: «Fuchsia Triphylla Flore Coccinea».

 

Що потрібно знати про фуксії?

    Вони - великі «ненажери» і дуже люблять живильний пухкий субстрат (наприклад, ґрунт для кімнатних рослин). Дуже добре, якщо в ґрунтову суміш для фуксій долучено перліт, перегній. На дно горщика обов'язково потрібно насипати дренаж: фуксії не люблять "ванн для ніг".

    Оскільки фуксії «ненажери», тому добре при кожному поливі додавати у воду трохи добрив для квітучих рослин. Тоді ваші красуні будуть радувати вас і ваших близьких пишним листям і буйним цвітінням. Активні підгодівлі фуксій починають наприкінці березня - початку квітня.
    Пам'ятайте, що фуксії люблять розсіяне сонячне світло і не переносять прямих променів сонця. У сильну спеку їх потрібно притіняти, інакше рослини стають млявими, дрібнішають їх квіти. А ось фуксій-малюків потрібно підсвічувати штучним світлом доти, поки вони не зміцніють.

    Розмножувати фуксії найкраще молодими верхівковими живцями. Довжина живця не повинна перевищувати 15 сантиметрів. Зрізаний живець просто поставте в склянку або іншу ємність з водою (бажано відстояною).

    Є й інші способи укорінення живців. Наприклад, торф'яні таблетки, які кладуть у воду, а після їх розбухання туди поміщають живець.

    Можна спробувати укорінити фуксії і у флористичному оазисі, який флористи використовують для оформлення букетів із живих квітів. Для цього оазис (губку) ріжуть на невеликі кубики, замочують їх і встромляють туди живці. Коли з'явиться коріння, живці садять в землю разом із губкою.

     Восени фуксії сильно обрізають, скорочують полив до 1 разу на тиждень (або рідше), майже повністю припиняють підживлення (раз на місяць). Для того, щоб під час зимівлі горщики з рослинами не переохолоджувалися на балконі або на веранді, їх поміщають у великі ящики і присипають тирсою. У жовтні потрібно обрізати у дорослих рослин слабкі пагони, поставити фуксії як можна щільніше до віконної рами, під горщики підкласти тонкий пінопласт (він не дозволяє сильно охолоджуватися горщику і, відповідно, корінню) і скоротити полив.

   
 Взимку фуксії можна тримати на утепленому балконі, де температура не повинна бути нижче 10ºС. У багатьох улюблена квітка "зимує" на підвіконні.

    В останні роки з'явилися нові сорти фуксій, які переносять зиму на вулиці в регіонах з м'яким кліматом. Звичайно, це дуже умовно, адже часто м'які зими змінюються лютими морозами.

    Та краще все ж проявити увагу до своєї улюблениці, щоб навесні, перезимувавши у відкритому ґрунті або на підвіконні, фуксія порадувала вас зеленими паростками, а влітку - пишним цвітінням.

    Будемо раді, якщо на сторінках нашої газети ви поділитеся своїм рецептом догляду за цією дивовижною рослиною . Напишіть нам.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування