AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Квітка теплих весняних дощів


Квітка теплих весняних дощів


Ці квіти найчастіше дарують жінкам на День Валентина та на 8 Березня. Вони одні з найперших розквітають у квітниках. До того ж ці рослини дарують не лише красу, але й можуть забезпечити непоганий заробіток при вирощуванні квітів на зріз. Йдеться про гіацинти.
 

У перекладі з грецької «гіацинт» означає «квітка дощів», тому що на батьківщині ці рослини розпускалися після перших теплих весняних дощів.

Гіацинт — багаторічна рослина, яка належить до родини лілійних. У Європі вони з'явилися в XVI столітті. Серед європейських країн особливе місце у вирощуванні та селекції цих рослин займає Голландія. Вона й нині залишається головним виробником і постачальником цибулин гіацинтів у всі країни світу. Із 3-х тисяч сортів і садових форм гіацинта, які були створені квітникарями, нині у квітникарстві використовується близько 150 сортів.

Гіацинти об'єднує дві основні групи — сорти з простими та з махровими квітками. За забарвленням квіток існує шість груп гіацинтів — білі, жовті, жовтогарячі, рожеві, червоні, сині, бузкові та фіолетові. Окрім забарвлення квіток, сорти також розрізняють за висотою квітконоса, формою суцвіття і розмірами квітки.

У відкритому ґрунті гіацинти квітують у квітні - на початку травня за температури повітря близько 10°С (цвітіння триває 20-25 днів, а в теплішу погоду скорочується до 10-14 днів). Гіацинти використовують не тільки для оформлення квітників у ранньовесняний період, а й для зимової вигонки та на зріз. Період між термінами квітування надраннього і найпізнішого сорту становить у середньому 10 днів.

Вирощування гіацинтів у саду

Для гіацинтів вибирають сонячні, захищені від вітру ділянки з поживним, водо- і повітропроникним ґрунтом. Ці рослини не витримують перезволоження, і від найменшого затоплювання ділянки цибулини загнивають.

Гіацинти не висаджують після інших цибулинних культур і рослин, які мають з ними однакові захворювання. Місце посадки змінюється щорічно. Відведену ділянку під гіацинти починають готувати за два місяці до висаджування цибулин - ґрунт перекопують на глибину 35-40 см, вносячи перегній, добре перепрілий компост (свіжу органіку вносити не можна). Висаджують цибулини наприкінці вересня - до кінця жовтня. За 30 хв. перед садінням цибулини витримують у рожевому розчині марганцевокислого калію, а за необхідності обробляють засобами захисту рослин.

Цибулини висаджують на глибину 10-15 см, ширина міжрядь — 20-25 сантиметрів.

Вирощування гіацинтів на зріз

Для того, щоб одержати високоякісні квіти гіацинта на зрізання, важливо враховувати розмір цибулини. Цибулини з розміром окружності (у сантиметрах) 15/16, 16/17, і іноді 17/18 дають найкращий результат. До того ж цибулини гіацинта повинні бути піддані температурній обробці для того, щоб їхнє цвітіння почалося в певний строк.

Після одержання цибулин від постачальника (вам доведеться купувати посадковий матеріал у спеціалізованих садових чи ландшафтних центрах) найкраще відразу ж приступитися до їхнього висаджування. Не рекомендується зберігати гіацинти у прохолодному, вологому приміщенні у зв'язку з небезпекою зараження спорами пеніциліуму. У випадку, якщо цибулини не можуть бути висаджені відразу, варто зберігати їх у сухому приміщенні з гарною циркуляцією повітря при температурі 17-20°С.

Цибулини можна висаджувати в ящики. Шар ґрунту в ящику повинен бути не менше 5-8 сантиметрів. Поверх ґрунту закладаються цибулини, які прикриваються зверху шаром піску товщиною не менше 5 сантиметрів. Щільність посадки насамперед залежить від розміру цибулин. Цибулини найчастіше саджають впритул одна до одної, так щоб у ящику розміщалося якнайбільше цибулин. Строк посадки цибулин залежить від бажаного строку цвітіння.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування