AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Правильно посієш – рясно заквітує


Правильно посієш – рясно заквітує


Ярослав Біліневич, провідний спеціаліст ТОВ

«Агрофірма-Елітсортнасіння»

 

Попереду середина літа - час посіву багатьох улюблених квітів. Ті квітникарі, хто займається вирощуванням дворічників, можуть продовжити собі задоволення посівів до кінця липня.

 

Правда, насіння братків і стокроток все ж краще було б посіяти раніше (травень - червень) - у липневу спеку вони не завжди хочуть проростати, їм потрібна волога прохолодна погода. А ось сіяти багаторічні в липні я б порадив тільки ті, що швидко ростуть, - деревій звичайний і таволговий, люпин багатолистий, котячу м’яту, геліопсис шорсткий, гайлардію остисту і деякі інші. А повільноростучі - орлики, алісум, платікодон, едельвейс, армерію, примули - все ж краще сіяти не пізніше кінця червня, щоб до осені рослини встигли зміцніти й успішно перезимували, до того ж насіння тих же примул погано сходить при високій температурі, тому їх також слід висівати не пізніше червня, а ще краще - в травні.

Насіння тих дворічників і багаторічників, які сходять швидко і без проблем (гвоздика турецька, стокротка, незабудка, зірки звичайні та халцедонські), а також таких, які погано переносять пересадку (маки, мальви, наперстянки), висівають безпосередньо у гряди відкритого ґрунту. А ще краще їх посіяти в тепличках або парниках (правда, насіння іберійки і люпину все ж краще сіяти на грядці, оскільки в умовах високої вологості теплиці їх насіння легко загниває). При посіві у відкритий ґрунт насіння можна висіяти дещо глибше, ніж його сіють навесні, - земля, як ви розумієте, влітку швидше пересихає. При цьому не забудьте після посіву рясно полити грядку і не допускайте її пересихання в подальшому.

Сходи у більшості квіткових культур дрібні, ніжні, тому їх слід у перші дні життя притінити від прямих сонячних променів нетканим покривним матеріалом і в суху погоду щодня поливати.

При загущених посівах сходи проріджують: перший раз при розвитку 2-4 справжніх листочків (на відстані 4-5 см), другий - при розвитку 5-6-го листочка. Не забудьте перед кожним проріджуванням рясно полити рослини.

На постійне місце молоді рослини висаджують у вересні. Але якщо в пакеті насіння мало або воно дороге, звичайно ж, ні про який посів у відкритий ґрунт або парник мови бути не може - його висівають у горщики. У горщики або ящик (якщо насіння велика кількість) також сіють насіння тих рослин, які довго проростають або чиї сіянці розвиваються повільно, і, звичайно ж, кімнатних рослин.

Насіння деяких рослин проростає на світлі (більшість дзвіночків, платікодон, кніфофія, бровалія та ін.) Його розсипають по поверхні вологого ґрунту, злегка вдавлюючи. Посіви обприскують водою з пульверизатора, а ящик зазвичай накривають склом. Глибина загортання насіння інших залежить від їх величини: заглиблення вважається нормальним, коли насіння покрите шаром землі, що в 1-1,5 рази перевищує його розмір. Посіви утримують у кімнаті або теплиці при температурі 18-20

Коли у сіянців з'явиться 1-2 пари справжніх листочків (спочатку з'являється пара сім'ядольних листків, а тільки потім - справжні), сіянці пікірують в горщики, ящики, у ґрунт парника. Пікіровку можна проводити і прямо на ретельно підготовлену грядку. Через тиждень після пікіровки можна провести перше підживлення азотним або комплексним добривом. Після підживлення листя змивають невеликою кількістю води, щоб уникнути опіків добривом. Наступні підживлення проводять кожні 7-10 днів.

Якщо наприкінці весни не було можливості розпікірувати або прорідити сходи багаторічників (лещицю, люпин, мак), краще зробити це влітку. Пікірують рослини відразу на постійне місце з відстанню між рослинами 20-40 см - залежно від величини дорослих рослин. При посадці квітів слід враховувати той факт, що багаторічники з часом сильно розростаються, тому посадка квітів повинна бути досить вільною. Щоб уникнути враження зайвої витонченості, в перший рік посадки квітів між багатолітниками можна посадити однорічники.

 

 

 

 

 

 

 

 
Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування