AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Висаджуємо багаторічні квіти


Висаджуємо багаторічні квіти


З приходом осені відцвітають наші клумби і лишаються квітувати лише по-справжньому осінні квіти – хризантеми, айстри та гладіолуси. Але частина інших квітів з наших квітників потребує восени пересаджування, тобто шансу на друге життя наступної весни. 

Гіацинти висаджують у кінці вересня – на початку жовтня. Віддають перевагу легким, супіщаним, багатим на перегній ґрунтам, які попередньо вапнують. Під гіацинти вносять перепрілий гній або парниковий перегній (8-10 кг на 1 м2). Висаджують гіацинти на відкритих сонячних місцях, захищених від вітру, на глибину 13-15 см на легких та 10-12 см - на важких ґрунтах. На важких ґрунтах на дно борозенки, в яку висаджують цибулинки, необхідно насипати шар піску (2 см). Відстань між рядами 20-25 см, між цибулинами в ряду – 10 см для великих та 7-8 см для дрібніших. Після перших приморозків укривають посадки шаром листя (15-20 см) або торфокришкою (5 см).

У першій половині вересня також саджають, пересаджують та ділять кущі ломиносу (клематису); саджанці в контейнері можна висаджувати до кінця жовтня. Краще висаджувати дворічний саджанець, бо однорічний потребує дорощування в горщику або контейнері. Обов’язково дізнайтеся назву сорту, щоб забезпечити рослині правильний догляд. Саджанці повинні бути здоровими, мати добре розвинену кореневу систему.

Для посадки виберіть місце на сонці, але затінене у полуденні часи, чи в напівтіні, захищене від північного вітру, не ближче ніж 60 см від каменів чи бетону. Зважте, що квіти ломиносу завжди повернуті до сонця. Рослина добре росте у вологому, плодючому, рихлому, добре дренованому ґрунті з кислотністю 5,5-6,5. Висаджують у ями розміром 60х60х60 сантиметрів. Якщо ґрунт глинистий, на дно ями вкладіть щебінь, керамзит або крупнозернистий пісок для дренажу. До верхнього шару ґрунту додайте перегній або компост, а за потреби торф, пісок, вапно, попіл. Засипте та ущільніть. Висадіть саджанець, зріжте пагони до здорових бруньок. Добре полийте рослину й замульчуйте. Мульча не повинна стикатися з пагонами. Поливайте помірно.

Також восени можна поділити кущі півоній. Це роблять раз на 5-8 років. Викопайте коріння та розділіть так, щоб на кожній частинці було 2-3 бруньки. Якщо купуєте саджанці, вибирайте ті, які мають непошкоджений корінь з не менше ніж 2-3 бруньками, відбраковуйте запліснявілі, всохлі. Висаджують півонії ранньої осені на сонячній ділянці, яка не повинна затоплюватись весною, ґрунт вапняний або нейтральний. Яму під посадку викопайте широку, щоб корені вільно розмістилися. Перед посадкою внесіть компост. Червоні бруньки на рослині заглиблюють у ґрунт на 3 сантиметри. Засипте яму та полийте саджанець.

У цей час розмножують хости діленням кореневищ. Новий кущик повинен мати не менше двох пагонів. Його корені вкорочують до 16 сантиметрів. Висаджують у попередньо зволожену лунку. Корені розправляють. Основа бруньок повинна знаходитись на одному рівні з поверхнею ґрунту. Після посадки ґрунт мульчують перегноєм. Особливо добре хости розростаються у вологих, трохи затінених місцях з глибоко обробленим удобреним ґрунтом, віддають перевагу гумусованим кислим суглинкам.

У вересні ще можна поділити та висадити флокси, також ділять кущі багаторічних дзвоників та волошки, великоквіткової «ромашки» (лейкантемум), лілійників, медуниці, барвінку.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування