AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Кольоровий зимовий сад


Кольоровий зимовий сад

Для когось, може, це стане відкриттям, але існують дерева і чагарники, що не втрачають яскравого забарвлення і взимку. Тобто перетворюють сад не на похмуру засніжену картину, а на суцільне різнобарвя. Тож що може прикрасити ваш сад?

Красив виглядають взимку яскраво-червоні гілки дерену, причому влітку і восени його форми теж дуже декоративні. У дерену білого коралово-червоні гілки і темно-зелене листя: восени його гілки стають фіолетово-червоними. Крім того, дерен має декоративні форми з зеленим листям із сріблястою, білою або жовтою облямівкою, а також форми з біло-рожевим листям і з жовтими плямами на листі. У дерену червоного колір гілок - від зеленого до пурпурно-червоного. Є форми з жовтими і білими плямами на листі. Чагарник добре піддається стрижці й може бути використаний для живих огорож.

У верби білої зустрічаються форми, молоді гілочки і пагони яких мають червонуватий колір, у деяких форм червоний колір гілок до зими стає навіть більш насиченим. У верби Ruberrima - дивовижні блискучі червоні пагони. Червоно-коричневими гілками відрізняється стара садова форма прутоподібної верби, а верба гостролиста, або шелюга червона, має тонкі, дуже гнучкі пагони темно-червоного або темно-бурого кольору.

Про сонце взимку нагадує верба біла Britzensis Spath - дерево конічної форми з яскраво-помаранчевими гілками, колір яких стає насиченим саме взимку.

Верба каспійська має тонкі, довгі гілки блідо-жовтого кольору; у її сахалінської «сестри» гілочки сріблясті, а кора на старих гілках і стовбурах - жовтувата. Гібридна форма Мереживна має світло-жовті пагони. Регулярна обрізка дозволяє зберегти їх яскравий колір.

Туї теж здатні розфарбувати вашу ділянку в золотистий колір: туя західна Europe Gold з золотисто-жовтою хвоєю виростає до трьох метрів, а туя західна Rheingold - бронзова в зимовий період, сягає 4 м у висоту і 3 м у ширину.

Блакитний колір у саду – це естетично і дуже гарно. Інтенсивно-блакитний колір має ялина колюча Hoopsii, у форми Koster - сріблясто-блакитний відлив, ялина сибірська Glauca відрізняється сріблястою хвоєю. Сіро-блакитна хвоя і у низькорослого європейського кедра Glauca.

Ну а зелений... Звичайно, ви й самі не забудете про деревце, що «взимку і влітку - одним кольором» - класичну ялину звичайну. А ось ялина сербська - по висоті така ж, як звичайна, але з вузькоконічною кроною. Є й низькорослі форми ялини: ялина плакуча Inversa зростає до 7 м при ширині 3 м, за формою схожа на сніп сіна, на кінцях гілок шишки; ялини Glauca і Glauca Globosa - всього 2 м у висоту.

Зеленим забарвленням хвої вас порадують також сосна звичайна і кедрова, сосна гірська і низькорослий європейський кедр до 10 м заввишки, кедровий стланик розкидистий, ялівець звичайний і козацький.

Краще всього виглядають групові посадки: вони контрастні та яскраві, наприклад, блакитна ялина і помаранчева верба; зелена ялина, яскраво-червоний дерен і золота туя тощо.

Красиво виглядає і композиція з одних хвойників. А на тлі невисокого живоплоту (боскету, бордюру) з дерену, верби чи туї чудово виглядатиме практично будь-яка композиція.

Варто також відзначити, що дерен, верба і туя добре піддаються стрижці - їм без зусиль можна надати форму кулі, куба або конуса, все залежить лише від вашої фантазії. І навіть для невеликої ділянки можна підібрати компактне «різнобарвне» вирішення зимового саду.

 

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування