AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » І заквітнуть первоцвіти


І заквітнуть первоцвіти

Якщо говорити про перші квіти, які починають цвісти як тільки-но зійде сніг, то не можна не згадати проліски, примулу і підсніжники. 
Проліски належать до родини лілійних. Рослина потребує більше світла, ніж її родичі, тому вибирайте для неї сонячне місце. Цвітуть проліски у березні - квітні, тільки зійде сніг. Ґрунт люблять пухкий і вологий, багатий на листовий перегній. Проліски можна пересаджувати навіть під час цвітіння, але все ж краще одразу після відмирання листя - у другій половині червня - на початку липня. Висаджують на відстані 4-6 см один від одного, глибина - 4-6 сантиметрів. Спеціального догляду ці рослини не потребують. Хіба що на відкритих місцях на зиму можна вкрити листям, а навесні варто підживити нітроамофоскою.

 Розмножують проліски насінням і цибулинами - дітками, за вегетаційний сезон дорослі цибулини дають 1-2 штук. Садять групами, вздовж доріжок, як бордюри, у рокаріях та альпійських гірках, де вони гарно контрастують на тлі сірих каменів. Галявини пролісків нагадують шматочки весняного неба. Хіба не варто у себе в квітнику посадити таку красу?

 Підсніжники ж розцвітають, щойно сонце розтопить сніг на лісових галявинах. Існує 18 видів цієї рослини, найпопулярніший - підсніжник білосніжний. Хоч і вважають цю рослину лісовою, але кожен може посадити її у себе в квітнику. Розмножують підсніжники цибулинами та насінням. Садити цибулини краще після цвітіння або навіть після закінчення вегетації. Квітучі рослини можуть не прийнятися. Найкраще формувати їх групами по 10-30 штук між іншими декоративними рослинами. На одному місці підсніжники можуть рости багато років, адже самі утворюють колонії.

 Пересаджують рослини на нове місце після відмирання листя в кінці червня - на початку липня, можна продовжити цей термін до початку серпня. Майте на увазі, що підсохлі цибулини погано приживаються, тому висадити їх необхідно відразу після викопування чи купівлі. Садять їх на глибину, рівну величині двох цибулин, у вазон - на глибину однієї. Догляд полягає у прополюванні бур’янів, підживленні на весні нітроамофоскою. Після відмирання листя про підсніжники можна забути до наступної весни, бо вони не потребують догляду до кінця сезону.

 Примула починає цвісти ще у лютому і тішить нас квітами аж до травня. Рослина ростиме і на сонці, і в півтіні, єдина вимога примули - досить вологе місце на ділянці.

 Для кращого цвітіння варто ранньої весни рослину підживити фосфорними добривами або рідкими для квітучих рослин. Кожної весни, а також після цвітіння, коли починається активний ріст коренів, і напередодні зими кущі треба підсипати торфом, компостом, перегноєм шаром 4-5 сантиметрів.

 Якщо рослина росте 3-4 роки на одному місці, квіти її дрібніють, тож варто кущі розділити. Саме таким чином найчастіше й розмножують примули. Можна також і висіванням насіння, але це тривалий і трудомісткий процес. Найкраще ділити та пересаджувати ранньою весною або наприкінці липня - у серпні. Після поділу рослини пересаджують на нове місце з відстанню між кущиками 15-20 см, тоді примули утворюють барвисті килимки.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування