AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Від Говерли до Ай-Петрі


Від Говерли до Ай-Петрі

     Щороку все більша кількість сільських господарів приєднується до Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні і починають надавати туристичні послуги. Сьогодні передові позиції займають Карпатський регіон, західні області, Крим.

         Відпочинок і оздоровлення в Карпатах цікаві й змістовні в різні пори року. Закарпаття з його лісистими горами і швидкими ріками, з потопаючими в садах і виноградниках оновленими містами й селами, історичними пам’ятками, санаторіями з цілющими мінеральними водами, будинками відпочинку є одним із найчарівніших куточків України.

          Серед такої краси в селищі Чинадієво Мукачівського району розмістилася садиба „Воробей” з усіма зручностями і автомобільним гаражем, власними погребами і цілодобовою сауною. Є окрема танцювальна зала. Неподалік - ліс з грибами і ягодами, гірська річка з фореллю і водоспадом, гірськолижний комплекс „Синяк” довжиною траси понад дев’ятсот метрів. Привітні господарі мають можливість придбати курсівки в санаторії ”Синяк” і „Карпати”, провести екскурсії гірським маршрутами до мінеральних вод, до басейну з лікувальною термальною водою, до Мукачівського, Ужгородського замків і по всьому Закарпаттю. Тут можуть прийняти родини з дітьми і домашніми тваринами.

         Біля Хуста в урочищі Кіреші розташований заповідний масив Долина нарцисів - унікальний природний ареал, де охороняється державою найбільший у Центральній Європі осередок нарцису вузьколистого. У травні гірські квіти створюють незабутнє враження від свого п’янкого медового аромату і неповторної білизни. Дерев’яні храми Хустського району - це взірці середньовічної так званої „марамороської готики”, вони є національними пам’ятками дерев’яної сакральної архітектури. Руїни Хустського та Вишківського замків - свідчення бурхливого історичного минулого. В Хусті була проголошена незалежна держава - Карпатська Україна. На правому березі р. Ріка

 

розкинулось село Нижній Бистрий, у якому гості краю, відвідавши садиби „У кота”, „У Світлани”, „У бабусі”, „У зворі”, зможуть відчути цілющі властивості гірської природи, відновити свої сили і познайомитися зі справжнім сільським життям, його традиціями і звичаями. Особливою популярністю користується садиба „Верецке” в с. Воловець.

         В с. Іза - центрі лозоплетіння в Закарпатті - є садиба-казка „Будинок біля озера”. Тут відвідувачі мають привілей - користуються водозабезпеченням з гірського джерела і автономним опаленням в осінньо-зимовий період, спортивними тренажерами, гуцульською кухнею. Берег ставка прикрашає діюча дерев’яна сауна, а з вікон садиби відкривається пекрасна панорама гір і долина р. Ріка. На березі цієї річки розмістилося мальовниче селище Міжгір’я, яке відповідає своїй назві. Високі гори з обох боків спостерігають за садибою „Олеся”. Там всередині дуже затишно в камінних залах, біля більярду, а особливо в столовій з національним інтер’єром, де подаються смачні страви. Пішохідні, автомобільні екскурсії до пам’яток природи (озеро Синевир, водоспад Шипіт) і культури збагатять ваш кругозір.

         Хто любить активне спілкування з добрими людьми, той має чудову нагоду відвідувати на початку вересня щорічні фестивалі „Гуцульська ріпа” в с. Лозіщина Рахівського району. Організатором і натхненником цього свята є Богдан Пранничук, голова правління Закарпатського обласного центру розвитку сільського туризму. Фестиваль має девіз: „Європа в кожному селі”. Побувавши, побачивши тамтешні гарно сплановані і прибрані села з колоритними гуцульськими хижами, переконуєшся в правдивості таких слів. Роботу Богдана Дмитровича помітила й схвалила громадськість краю, і нещодавно очолюваний ним Закарпатський обласний осередок сільського туризму став переможцем номінації „Готельний сервіс та туристичні послуги” відомого в країні незалежного рейтингу „Лідер року”.

         Прикарпаття гуцули називають серцем Карпат. В їхніх розповідях оживають стародавні легенди і повір’я про рідний край. Тут можна побачити справжнє гуцульське весілля. Наречені в супроводі багаточисленних гостей їдуть на конях до церкви вінчатися. Писанки, створені тутешніми майстрами, прикрашають музеї і приватні колекції в усьому світі. Побувавши у с. Космач, ви наблизитесь до далеких історичних подій. Це якісно інший простір, одне з мість, де Сергій Параджанов знімав неперевершений кінофільм „Тіні забутих предків” за одноіменним романом славетного українського письменника Михайла Коцюбинського.

 

                                                                                                               Василь ВОВК

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування