AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Стерлядь та бестера розводять у Лебедині


Стерлядь та бестера розводять у Лебедині

   Про Лебединську рибоводно-меліоративну станцію добре знають не тільки на Сумщині, а й далеко за її межами. А відома вона своєю ніжною продукцією.

    Мальків риби, вирощених у місцевих водоймах, купують залюбки, бо чудові смакові якості коропів, карасів, щук, європейських сомів давно оцінили гурмани рибних страв.

    Останнім часом лебединські рибалки порадували земляків своїм практичним захопленням осетрівництвом. На станції почали вирощувати стерлядь і бестера (гібрид білуги та стерляді), які мають великий економічний та промисловий потенціал.

    Зрозуміло, нині зарано говорити про те, що акваріуми місцевих магазинів переповнені саме цими видами риби. Та, як вважає директор станції, Заслужений працівник сільського господарства України Віталій Шапошник, за осетровими – перспективне майбутнє. З цим твердженням відомого рибовода не можна не погодитися. Адже Віталій Григорович як ніхто інший знається на галузі рибництва. Бо керує колективом станції він з 1979-го року. До цього шість літ працював рядовим рибалкою і саме з цієї посади пішов директорувати. За більш як три десятиліття підприємство стало одним із кращих в Україні і серед 84-х споріднених упевнено посідає місця в першій п’ятірці. Маючи у своєму розпорядженні 200 гектарів плеса, колектив Лебединської рибоводно-меліоративної станції вирощує на кожному з них не менше 10 центнерів продукції, що вдвічі більше, ніж у середньому по Україні.

    А ще, і це дуже суттєво, Лебединська станція має статус племінного заводу. Починаючи з 2000-го року, місцеві трудівники підтримують тісні зв’язки з науковцями Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України. Завдяки активній селекційно-племінній роботі з малолускатим коропом, його новий внутрішньопородний тип української рамчастої породи офіційно визнано селекційним досягненням у тваринництві нашої країни. Саме тому Лебединська РМС стала базовим господарством з розведення особливої лебединської заводської лінії, а Віталій Шапошник одержав посвідчення як один із авторів новітнього селекційного досягнення.

    Завідувач відділу селекції риб та біотехнології Інституту рибного господарства НААНУ Віталій Бех високо оцінює практичні зусилля колективу станції насамперед щодо зміцнення і поліпшення кормової бази. Щороку господарство вирощує до 500 тонн зернових і технічних культур, зокрема, ячменю, гороху, пшениці. Тут уміло поєднують інтереси товарного і племінного виробництва, що дозволяє мати високу рентабельність господарювання. Всі понад 40 працюючих вчасно одержують заробітну плату, немає жодних боргів до

 

 

бюджету, Пенсійного фонду. А зайнявшись вирощуванням осетрових, майстри плес розраховують суттєво поліпшити економічні показники, збагатити асортимент рибної продукції в місцевих магазинах.

                                                                                                   Ярослав ІСАЄВ

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування