AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Квітникарство » Хобі » Тропічна квітка любові


Тропічна квітка любові


Цю квітку ще називають «жіночим щастям». Адже за повір
ям, разом з її появою в дім приходять злагода та любов. Та своїй популярності спатифіліум завдячує насамперед незвичайній екзотичній красі та непримхливості.

Існує повір’я, що спатифіліум найкраще дарувати молодій жінці, якій він обов’язково принесе вдачу – незаміжній допоможе знайти судженого, а тій, у котрої нема дітей – завагітніти. При відсутності в домі любові та поваги, постійних чварах і суперечках квітка гине. Тому, щоб улюблена рослинка цвіла і радувала господарів, потрібно підтримувати в домі атмосферу любові.

Спатифіліум – багаторічна вічнозелена рослина із родини ароїдних. Родом квітка з Південної Америки, Східної Азії, Полінезії. У рослини продовгуваті темно-зелені листки на черешках, що розширяються біля основи. Стебла відсутні. Прикореневі листки утворюють пучок просто з ґрунту. Серед листя на таких же черешках красуються надзвичайно ефектні квіти. За формою вони нагадують листки спатофілуса, але трішки загорнуті всередину до яскраво-жовтого свічкоподібного пуп’янка. Відцвітають вони, поступово зеленіючи і зникаючи на фоні листви. Цвіте спатифіліум довго, оскільки одні квіти відходять, інші з’являються. Отож близько шести місяців вазон милує екзотичною красою своїх квітів, а друге півріччя – розкішною зеленню.

Побільше вологи, поменше світла

Спатифіліум – рослина теплолюбна і погано сприймає протяги. Вона добре почуває себе при температурі понад 18 градусів, ідеальна температура для росту – 22-23 градуси тепла. До світла квітка невибаглива, краще росте при розсіяному або штучному освітленні та у затінку. Яскравого полуденного сонця потрібно уникати і не виносити рослинку на балкон. Цвіте спатифіліум при короткому світловому дні. Зазвичай зацвітає наприкінці лютого – на початку березня і квітне аж до вересня.

Якщо листки спатифіліума поникли, швидше за все йому не вистачає вологи. Як уродженець вологого клімату, він дуже любить підвищену вологу, обприскування, піддон з вологим мохом або піском, атмосферу акваріуму. Все це сприяє його росту.

Розмножується кімнатний спатифіліум поділом куща, який здійснюють весною під час пересадки, рідше черешками та насінням.

З весни до осені спатифіліум підгодовують добривами для рослин, що цвітуть. Бажано робити це раз на тиждень. Після того, як рослина відцвіте, достатньо підгодовувати її раз на місяць. Відсутність або недостатність підживлення є причиною того, що рослина повторно не цвіте.

Хоча спатифіліум - рослина непримхлива, є особливості й у догляді за нею. Іноді рослинка вперто відмовляється цвісти. Якщо ви достатньо її підживлювали, причиною може стати надто просторий горщик. Цвіте рослинка лише тоді, коли коріння обплітає увесь горщик. Також потрібно не пропустити, коли коріння заповнить увесь простір горщика. Це вірний сигнал, що квітку потрібно пересаджувати.

Зазвичай спатифіліум щорічно пересаджують в трішечки більший горщик. Для пересаджування беруть ґрунт слабокислий – дерновий, листковий, торф’яний, перегнійний та пісок. Можна додавати деревне вугілля та цегляні крихти. Обов’язково потрібен дренаж.

Якщо сохнуть кінчики листя, швидше за все причиною цьому є низька волога повітря. В умовах квартири це типова картина, навіть при частому обприскуванні. Коли на листках з’являються сухі жовто-коричневі плями, схожі на опіки, хоча пряме сонячне проміння на рослину не потрапляло, можливий надмірний полив. Полив улітку повинен бути щедрий, взимку - помірний, для підтримки ґрунту вологим. Бажано часто обприскувати листя.

Трапляється, що листочки по краях чорніють і сохнуть, іноді сохнуть молоді листочки, які ще не розкрутилися. Спричинити таке явище може надмірний полив або посуха, також недостатність мінеральних речовин (азоту, фосфору). Для надання листкам блиску часто використовують рідкий віск. Спатифіліум дуже чутливий до закупорки пор на листках, тому віск використовувати ні в якому випадку не можна.

Зі шкідників рослині найчастіше дошкуляють трипси, мучнистий червець і павутинний кліщ. Поява на листках бурих плям може свідчити про надлишок мінеральних речовин. Пожовтіння або підсихання країв листочків може вказувати на недостатній або надмірний полив.

Правильний вибір

Отож, якщо ви ознайомилися з умовами вирощування спатифіліуму, і вони вам не видалися надто складними, саме час подумати про те, який саме спатифіліум придбати. Адже рослина має чимало різновидів та сортів.

Одним із найпопулярніших є спатифіліум Уоллеса. Довжина його листків 15-30 см, квітконоси - до 30 см, квіти - 8-10 сантиметрів. Вся рослинка висотою 30-40 см з коротким кореневищем і розеткою темно-зеленого продовгуватого витонченого листя. Цвітіння щедре і тривале. Рослина непримхлива і чудово переносить затінок. Добре приживається та росте у кімнатних умовах. Ця рослинка родом із тропічних лісів Колумбії.

Спатифіліум щедроквітучий - рослина середньої висоти, 50-60 см, листя овальної форми, довжиною 15-20 см, шириною 9-12 см. Квітконос - до 25 см, покривало - 10-12 сантиметрів. Цвіте дуже щедро, про що свідчить вже назва рослини, та тривалий час. Квіткові бруньки закладаються у пазухах здорових листків, від яких залежить врожай наступного року. Родом також із Колумбії.

Спатифіліум приємний – крупніший за своїх та не менш щедроквітучий. Це рослина з темними, продовгуватими листками, довгими черешками. Суцвіття оточені зеленувато-білим покривалом, що за формою нагадує невеличкий прапорець. Тому народна назва цієї рослини – флаголіт. Цвіте дуже щедро з квітня по червень. Походить з тропічної Америки.

Спатифіліум ложкоподібний – це крупна рослина висотою до 1 м, з продовгувато-еліптичними листками. Довжина листків 30-40 см, ширина - 15-20 сантиметрів. Пластинка листка темно-зелена, глянцева, з країв - хвиляста, тримається на довгому (до 50-70 см) черешку. Суцвіття білі. Покривало овальне, довге. Батьківщина – тропічні вологі ліси Бразилії.

Спатифіліум каннолистний – дуже красива кімнатна рослина з крупним яскраво-зеленим яйцеподібним листям, схожим на листки канни. Біло-зелене покривало містить ароматні квіти на жовтувато-зелених черешках. Батьківщина – Венесуела, Гвіана, Тайланд.

Який із видів спатифіліума ви б не обрали, переконана, жалкувати про це не доведеться. Будь-який різновид цієї рослини стане чудовою прикрасою вашої оселі та надасть їй екзотичних відтінків східної розкоші.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування