AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!
АК » Овочівництво » Перспективно і прибутково


Перспективно і прибутково


Виробництво овочів та фруктів займає все більшу нішу у виробництві сільськогосподарської продукції. Про сучасний стан плодоовочівництва в Україні, перспективи розвитку і найближчі тенденції на цьому ринку йшлося на VІІ Міжнародній виставці-конференції «Овочі та фрукти України - 2010», яка в грудні зібрала в Києві лідерів плодоовочевого ринку.

 

Учасниками спеціалізованої виставки стало понад 230 компаній з 14 країн, які демонстрували новітні досягнення плодоовочевої галузі. Але окрім презентацій сучасних технологій, обладнання для вирощування, догляду, збирання, переробки, зберігання, представлення перспективних сортів і гібридів овочів, фруктів та ягід в рамках заходу працювала конференція, де експерти плодоовочевого ринку розповіли про найближчі тенденції, обговорили актуальні питання стану та перспектив розвитку ринку овочів і фруктів, поінформували про нові можливості для постачальників сировини, а також представили найбільш привабливі інвестиційні проекти плодоовочевого бізнесу.  

Як зазначили провідні фахівці, останніми роками в Україні спостерігається збільшення виробництва плодоовочевої продукції, а також зростає рівень споживання овочів і фруктів. Цікаво, що наша країна займає друге місце в Європі і четверте в світі з виробництва картоплі, але цей продукт майже не експортується. Натомість Україна є крупним експортером тепличних огірків і томатів, а також у великих обсягах експортуємо яблука. Цікаво, що ми стали чи не єдиною країною в Європі, де цьогоріч зросло виробництво яблук.

Тішить експертів і той факт, що українська заморожена ягода змогла потрапити на ринки країн ЄС. Тож серед перспективних напрямів, які матимуть підвищений попит в галузі переробки овочів і фруктів, фахівці називають розвиток ринку плодоовочевого заморожування. Справжнім відкриттям для овочевого бізнесу, на думку експертів, цьогоріч стане озимий часник, який за прогнозами зможе зайняти значне місце на ринку овочів. Велике майбутнє очікує й українські яблука.

Якщо говорити про проблеми, які найближчим часом слід очікувати плодоовочевому сектору, то експерти називають одну з найголовніших – відсутність ринків збуту. Прогнозується, що в найближчі два роки можливе перевиробництво продукції і російський ринок, який наразі виконує функцію найбільшого споживача української плодоовочевої продукції, стане для нас затісним. Серед слабких сторін, які призупиняють розвиток ринку овочів та фруктів в Україні, учасники конференції назвали відсутність ринків збуту та належної логістики, брак коштів на запровадження та використання новітніх технологій та високу вартість фінансових ресурсів, тобто кредитів.

До факторів, які позитивно впливають на розвиток плодоовочевого бізнесу в Україні, експерти віднесли такі: вдале місцезнаходження країни, відсутність втручання держави у формування цін на овочі та фрукти, помірна ціна на робочу силу і природні ресурси.

Під час конференції було порушено багато актуальних питань, хоча найцікавішими для учасників виявилися прогнози щодо обсягів виробництва і можливих цін на овочі та фрукти в найближчий маркетинговий рік. І хоча говорять, що точно спрогнозувати можна лише те, що вже сталося, проте експерти плодоовочевого ринку спробували зробити наближений прогноз. За словами фахівців, у 2011-2012 рр. очікується збільшення виробництва продукції. За даними експертів, нині найбільше зросли в ціні томати, капуста, картопля і яблука.

Картопля. Крупні виробники картоплі цьогоріч наростили виробництво і зайняли 50% від обсягу загального ринку. Водночас у приватних господарствах населення через несприятливі погодні умови був зібраний значно менший врожай від очікуваного. Тож експерти прогнозують, що у квітні 2011 року ціна на картоплю складатиме 4,2 грн. за кілограм.

Капуста. У 2010 році виробництво капусти (знову ж таки через літню посуху) знизилось, тож найближчим часом очікується зростання цін на цей овоч.

Цибуля. До 2006 року заробіток від вирощування цієї культури у сільгоспвиробників був стабільним. Цього року зафіксовано збільшення виробництва цибулі, водночас відчувається на ринку недостатня кількість якісної цибулі. В 2011 році прогнозується ріст цін на цей продукт.

Морква. Зафіксовано зниження виробництва моркви. Цей овоч став одним із небагатьох, на які в 2010 році знизилась ціна. В квітні 2011-го, за прогнозами експертів, морква коштуватиме 4 грн. за 1кілограм.

Буряк. На цей овоч фахівці плодоовочевого ринку радять звернути увагу. Бо останнім часом буряк став цікавим багатьом країнам. І якщо раніше він був присутнім у харчуванні лише українців та росіян, то віднедавна країни ЄС цікавляться його переробкою. Наразі найбільшим попитом користується буряковий сік.

Помідори. Цьогоріч скоротилися площі під томатами відкритого ґрунту. Тож у 2011-му експерти не очікують збільшення виробництва цього продукту. Натомість прогнозується зростання виробництва огірків. Також почали більше виробляти в Україні суниці садової, і через таку тенденцію наступного сезону очікується зниження ціни на ягоду.

Яблуко показало найбільший ріст виробництва в нинішньому році й тому найближчим часом для фрукта постане проблема в реалізації. В квітні 2011 року за оцінками експертів 1 кг яблук коштуватиме 7-8 гривень.

Якщо ж говорити про загальні тенденції, то в наступному маркетинговому році очікується перевиробництво майже всіх видів овочів. Прогнозуються високі ціни на ранню продукцію, але експерти попереджають: сезон буде занадто коротким і ціни швидко знижуватимуться.

Мітки:

Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування