AGROKRAINA.COM.UA

Успішне господарювання!

Кооперативи з Лисянського та Катеринопільського районів отримали міні-ферми для вирощування кролів, придбані за кошти ЄС



15 липня 2016 року на території фермерського господарства “ПРЕСТИЖ АГРОЛЮКС”, що у селі Рубаний міст Лисянського району, відбулося урочисте вручення міні-ферм для вирощування кролів новоствореним сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, яке придбане у рамках проекту “Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів”, що фінансується Європейськім Союзом за програмою ЄС “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні”.

Захід організовано управлінням агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації, яке упроваджує з січня 2015 року по липень 2017 року цей важливий для розвитку сільських територій проект. Одним із основних завдань реалізації проекту – є зменшення рівня безробіття на селі за рахунок створення щонайменше 50 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та надання їм матеріально-технічної підтримки.

Начальник управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка, який є координатором проекту, привітав голів новостворених кооперативів та розповів про результати упровадження проекту.

Так, станом на 01  липня 2016 року у рамках проекту вже створено 24 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи (далі – СОК), з них: 7 – з сушіння фруктів, 3 – з вирощування плодово-ягідних культур та 14 – з вирощування кролів. 7 кооперативів вже отримали 20 сушарок для сушіння фруктів. 3 кооперативи отримають восени саджанці ягідних культур.

Підходять до завершення роботи з реконструкції приміщень під розміщення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів (далі – Центр розвитку).

У Центрі розвитку планується розводити племінне поголів’я кролів з послідуючою передачею сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, а також ця установа буде виконувати сервісну функцію – надавати юридичний, ветеринарний, зоотехнічний, бухгалтерський, управлінський та інший супровід господарської діяльності новостворених кооперативів області. Окрім розвитку кролівництва будуть підтримуватися й інші напрямки діяльності кооперативів, серед яких – вирощування ягідних культур, сушіння фруктів та ін.

Присутній на заході голова села Рубаний міст Петро Скригонюк зазначив, що завдяки проекту ЄС покращується життя мешканців села за рахунок забезпечення самозайнятості членів громади та створення нових робочих місць. Сьогодні жителі села працюють на підприємстві, яке виграло конкурс на виготовлення міні-ферм для проекту. У селі створено 2 кооперативи – СОК “Добробут Рубанки" та СОК “Мрія Рубанки”, які отримають матеріально-технічну підтримку від Європейського Союзу.

Олександр Пухир, керівник фермерського господарства “ПРЕСТИЖ АГРОЛЮКС”, підтримав Петра Скригонюка щодо важливості проекту ЄС для розвитку села та запевнив, що його підприємство є соціально-орієнтованим і надалі буде опікуватися добробутом мешканців села.

Не оминули увагою цей захід і представники Лисянської та Катеринопільської райдержадміністрацій. Заступник голови Лисянської РДА, Олександр Дубовий, наголосив на актуальності проекту ЄС для розвитку сільських громад району та привітав голів 4-х новостворених кооперативів Лисянського району: СОК “Мрія Рубанки” та “Добробут Рубанки” (с. Рубаний міст), СОК “Єдність ПС” (смт. Лисянка) та СОК “Мар`янівське хутро” (с. Мар`янівка).

Анатолій Чернецький, фахівець у галузі тваринництва управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, розповів присутнім про перспективи розвитку кролівництва в області. Цікаво, що найбільшого розвитку кролівництво в Україні набуло у 80-х роках минулого століття. На душу населення тоді припадало 4-6 кг кролятини в рік. На жаль сьогодні населення в Україні споживає м'яса кроля лише 70 грам на особу. Тому цей напрям варто розвивати новоствореним кооперативам Черкащини.

Загалом обладнання для вирощування кролів було урочисто вручено 8 кооперативам: СОК “Супер кріль”, с. Лисича Балка Катеринопільського району; СОК “Кролик”, смт. Катеринопіль Катеринопільського району; СОК “Діамант 2016”, с. Ямпіль  Катеринопільського району; СОК “Велика Вись”, с. Петраківка Катеринопільського району; СОК “Мрія Рубанки”, с. Рубаний міст Лисянського району; СОК “Єдність ПС”, смт. Лисянка, Лисянського району; СОК “Мар`янівське хутро”, с. Мар`янівка Лисянського району та СОК “Добробут Рубанки", с. Рубаний міст Лисянського району.

Голови кооперативів Моклюк Андрій Павлович (СОК “Кролик”) та Недзельський Борис Васильович (СОК “Мар`янівське хутро”) подякували координатора проекту за матеріально-технічну підтримку від ЄС та розповіли про плани роботи кооперативів на майбутнє.

У заході також взяли участь члени команди проекту: керівник проекту Валерій Бегменко, координатор заходів проекту Таміла Лепьошкіна, заступник керівника проекту з навчальної роботи Анатолій Рекун, бухгалтер проекту Ольга Захарченко, голови та члени новостворених кооперативів та сільські жителі.


Комментарі

Ваш комментар

Опитування

Де ви купуєте насіння овочевих культур?

На базарі
В професійному магазині
На спеціалізованих виставках
В Інтернет магазині
Вирощую сам

Показати всі опитування