Пошук

Розділи

Опитування

Чи подобаэться Вам оформлення нашого сайту?

Так
Ні

Архів новин

Облако тегов

Популярне

Календар

«    Липень 2010    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Інформація

Реклама

Різдвяне поросяткоНаше здоров’я

  • Теги:
  •  (голосів: 0)
    Як ви знаєте, Різдвяний піст, що тривав шість тижнів (розпочався 28 листопада) закінчується. Більшість із вас починає готуватись до святкування Нового року і Різдва. Прикмета сільської місцевості цієї пори – відгодований кабанчик, якого ви плануєте перетворити на смачні ковбаси, шинку, печеню... 

     Але щоб правильно це зробити, потрібно дещо знати. По-перше, за 21-30 днів перед забоєм бажано почистити шлунково-кишковий тракт тварини від паразитів. Напередодні забою кабанчика витримують без годування 10-12 годин, лише води дають досхочу (необхідно для часткового очищення кишечника).
    Клінічний огляд тварини може провести самі. Вона має бути спокійною, не пригніченою, шкіра - чистою, без плям і пошкоджень, температура тіла - в межах 38-40 градусів. Якщо ж температура вища, потрібно ізолювати кабанчика і запросити ветеринарного лікаря для встановлення діагнозу. Для проведення забою краще запросити досвідченого забійника. Свиню потрібно оглушити, а потім ударом ножа біля основи шиї перерізати сонні артерії, знекровити у вертикальному підвішеному положенні (ємність для збору крові підставляють відразу ж), бо чим менше крові залишиться в туші, тим довше зберігатиметься свинина і буде кращою її смак. 
     Найбільш розповсюджений спосіб забою - лежаче положення тварини. Її валять на бік, дотримуючись техніки безпеки, і завдають удару ножем у серце. Після цього ніж виймають, а отвір закривають чистою тка ниною. Збирають кров перед обробленням туші. 
    Шкіру із забитого кабанця частіше за все не знімають, а ретельно опалюють паяльною лампою або спеціальним газовим пальником (використовують балонний газ). Обгорілу щетину і верхній шар шкіри акуратно зіскоблюйте ножем, але стежте за тим, щоби шкіра не підгоріла і на ній не з'явилося тріщин. Потім тушу обливають теплою водою, щоб вона стала м'якшою, і скоблять ножем, поки вона не стане чистою. 
    Сало при такій обробці буде м'яким. Іноді осмолену тушу додатково опалюють соломою, ще раз поливають теплою водою і скоблять до чистоти. Така обробка робить сало не тільки м'яким, але і запашним. Тепер можна починати «розбирати» тушу. 
    Основні хвороби, які можна виявити при забої свиней, - фінноз, ехінококоз, трихінельоз. Ці захворювання небезпечні для людей, тому після забою тварини проведіть огляд м'яса і внутрішніх органів. Оглядаючи голову, зверніть увагу на слизову оболонку: вона повинна бути світло-рожевою. Перевірте язик на відсутність фінноза (фіна має вигляд бульбашки розміром з горошину). 
    Далі оглядаємо внутрішні органи. У місцях ущільнення тканин легенів роблять розрізи (щоб уникнути аспірації кормових мас, пневмонії, паразитів, ехінококків). У серця розрізають м'яз лівого шлуночка і досліджують на фінноз, при огляді печінки звертають увагу на зміну розміру, кольору (перевіряють наявність ехінококків) і консистенції. 
Втім, при домашньму забої не завжди можна бути впевненим у якості м'яса, бо зміни в туші не помітить людина, яка не має досвіду в цій справі. А от наслідки можуть бути негативними. Тому для впевненості раджу звертатися до ветеринарного лікаря чи в лабораторію ветсанекспертизи. 
    Хоча ви - господарі тварини, тож звикли самостійно приймати рішення про забій кабанчика і споживання його м'яса. 
   Будьте пильні, щоб не зіпсувати здоров’я. Бажаю вам смачних, веселих і щасливих свят!
   Якщо ж виникнуть запитання, пішить до редакції. Завжди спробую допомогти.
Анатолій ЗАБУРАННИЙ,
ветеринарний лікар