Цікаве про страусів [Інформація]

Той, хто займається страусівництвом, уже знає, що зародилося воно у Південній Африці в другій половині XIX століття і досить стрімко поширилося по всьому світу.

 

      Птахів розводили, в основному, щоб догодити примхливому світу моди. Боа зі страусиного пір’я прикрашали плечі світських левиць і фривольні костюми зірок “Мулен-Руж”. Спокусниці на балах, грайливо прикриваючись пишними віялами зі страусячого пера, подавали помилкові сигнали своїм шанувальникам: “Ви мені байдужі”.

      Отже, нещасні страуси мали всі шанси пасти жертвами ненаситної краси. Так, у 1840 році з Південної Африки вивезли 1000 кг страусиного пір’я, в 1910-му – вже 370 000 кг, і, якщо би цих великих птахів не стали розводити на фермах, вони були б тепер повністю винищені.

Кава на здоров’я [Інформація]

    Кава як напій відома вже не одне сторіччя. Батьківщиною кави вважається Ефіопія, де в провінції під назвою Каффа вперше було виявлено рослину з червоними плодами - дикоростучу каву. Існує думка, що назва "кава" пішла якраз від назви цієї провінції, хоча на цей рахунок є й інші припущення.

    Кава аравійська (coffea arabica) в природних умовах росте в лісах Ефіопської височини на висоті 2000 метрів. Кава являє собою невелике вічнозелене дерево. Цвіте білими духмяними квітами, з яких утворюються кісточкові плоди самозапилення.

ПРИЧИНИ ЗАГИБЕЛІ ОЗИМИХ У 2010 РОЦІ [Інформація]

    Ні для кого не є секретом, що сільське господарство, зокрема рослинництво, в усі часи було одним із найбільш ризикованих видів бізнесу. Адже вирощування сільгоспкультур значною мірою залежить від погодних умов, що складаються на відповідний період, які людина практично не може контролювати чи змінювати.

    Разом із тим, виробник агропродукції може мінімізувати свій ризик, створивши найбільш адаптовану до погодних умов свого регіону систему землеробства з урахуванням новітніх наукових досліджень у цій галузі.

Органічне землеробство допоможе захистити клімат [Інформація]

   Наукові дослідження доводять: органічне землеробство залишає менш помітний вуглецевий слід, ніж звичайне. Основна перевага його полягає в зовсім іншому підході до управління родючістю ґрунту.

    Нині гаряче обговорюються заходи і стратегії по зменшенню глобального потепління. У ньому сільське господарство відіграє одну з ключових ролей: з одного боку - шкодить, бо виробляє значну кількість парникових газів, з іншого - саме ж і страждає, наприклад, через зміну рівня і тривалості опадів або поширення хвороб і шкідників. Тому дуже важливо якомога швидше перейти на більш сприятливе для клімату планети сільське господарство.

Полюби свою планету [Інформація]

    Пам'ятаєте слова Маленького принца з однойменного твору Антуана де Сент-Екзюпері: "Сам уранці вмився, привів себе в порядок - і відразу ж привів у порядок свою планету". Маленький принц міг наводити лад на планеті кожного дня, нам же тепер потрібно для цього особливе свято.

    Цей день покликаний об'єднувати людей планети в справі захисту навколишнього середовища.

Всесвітня акція День Землі почалася 22 квітня 1970 року. Народилося свято Землі в Америці...

ЄС запозичує «аграрну реформу» в Новій Зеландії? [Інформація]

 Ця невеличка екзотична країна з чотиримільйонним населенням, що перебуває між Антарктидою та Австралією, аніяк не може похвалитися родючими землями і має порепаний горами, наче казковий ландшафт.

 

Та вона посідає 1 місце у світі з експорту молочних продуктів, баранини, ківі. 2 місце у світі - з експорту вовни. 4 місце - з експорту яловичини. Хоча вже понад 20 років тамтешнім виробникам агропродукції майже не платять субсидій. Водночас понад 85% обсягів виробництва сільгосппродукції Нової Зеландії експортується, що становить близько 17% ВВП.

В аграрній галузі цієї країни переважає випасне тваринництво: понад 40 млн. овець та 5 млн. голів великої рогатої худоби молочного напряму. Динамічними темпами розвивається садівництво, виноробство.

Сільська кооперація: перспективи розвитку [Інформація]

    Свого часу на Вінниччині, де 52% становить сільське населення, зробили немало для розвитку сільської кооперації, хоча то був такий період, коли державна підтримка цьому напрямку не надавалася, а законодавча база була недостатня.
    - У себе ми створюємо сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, щоби розв’язати нагальні питання життя людей, а тому громада відрядила нас ретельно ознайомитися з досвідом подолян, - каже Новоборовський селищний голова з Житомирщини, член ради сільських і селищних голів при Кабінеті Міністрів Григорій Рудюк.

«Аграрна Країна» [Інформація]

«Аграрна Країна»сайт «Аграрна Країна» – всеукраїнське кольорове інформаційно-рекламне видання для успішних селян, фермерів і підприємців аграрного сектора. Обсяг – 32 сторінки формату А4. Наклад – 5 000 примірників. Видається за інформаційної підтримки «УкрНДІспиртбіопрод».
Вже п’ятий рік наші передплатники гарантовано отримують ексклюзивну, актуальну інформацію щодо стану аграрного ринку України; новітніх технологій вирощування сільгоспкультур, систем захисту рослин від шкідників, боротьби з хворобами та бур’янами, все про добрива та технічне забезпечення агро виробництва. Практично кожний номер цієї газети висвітлює успішну роботу і досвіду фермерських господарств, а також ведення агробізнесу, підприємництва на селі. Вона може сприяти кожному передплатнику в розвитку його бізнесу, пошуку партнерів, в просуванні на внутрішньому ринку його торгової марки, в представленні нових технологій, тощо. Цільова аудиторія – керівники фермерських господарств, бізнесмени і приватні підприємці – саме ті, хто сьогодні самостійно приймають рішення на селі.
Газета «Аграрна країна» завжди готова надати вам можливість виступити на своїх сторінках, а в разі необхідності – направити спеціального кореспондента на підприємство, фірму, організацію для висвітлення проблеми, яка Вас турбує.
Газета розповсюджується через «Укрпошту» за передплатою (вартість місячної передплати – 5 грн.).

Поштова адреса :
01001, Київ 1, а/с 304 
Украина, Киев

пров. Бабушкіна, 9
Тел. : (+38044) 223-13-01, 223-69-25
Факс.:(+38044) 279-74-89
Email : [email protected]

 

Передплатний індекс:
94874